רשת פרינדס - FRIENDS

friends - רשת פרינדס

רשת FRIENDS, מיזם התרבות של ההסתדרות מזמינה אתכם להנות ממגוון הצגות, מופעי סטנד-אפ, הקרנות סרטים וכמובן – הופעות חיות של מיטב אמני הארץ, במחיר מסובסד ומשתלם לחברי ההסתדרות והקהל הרחב


FRIENDS הוקמה בעקבות חזונו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לפיו "התרבות בישראל תהיה נגישה לכולם ובמחיר שווה לכל נפש". החל מהקמתה ועד היום, פועלת הרשת באולמותיה מקריית שמונה ועד אילת.
בזמן פעילותה, הספיקה רשת FRIENDS לצבור מעמד בקרב מועדוני ההטבות בישראל, עם רפרטואר עשיר ומגוון של תכני תרבות – החל מהצגות מהתיאטראות המובילים, מופעי סטנד-אפ ועד הופעות חיות של האומנים המבוקשים ביותר, ביניהם: עמיר בניון, ריטה, עידן רייכל, מתי כספי, חווה אלברשטיין, שמעון בוסקילה ורבים נוספים.


"החזון הוא להנגיש תרבות לכל מדינת ישראל, בדגש על הפריפריה. כוחות השוק לבדם לא יודעים להביא את מיטב אמני הארץ לאזורים מרוחקים מהמרכז, ולא תמיד ישנו תמריץ לחזק יצירה מקומית ומגוונת. המציאות הזו צורמת עוד יותר בתקופה הנוכחית, כשכולנו מתאוששים ממשבר עמוק וענף התרבות עדיין נאבק על חייו. דווקא כעת ובדיוק מהמקום הזה נולדה ההחלטה להקים את מיזם FRIENDS, ולהשקיע במועדוני תרבות של ההסתדרות מדרום ועד צפון. הנגשה של תרבות לעובדות ולעובדים - במחיר שווה לכל נפש ותוך עידוד היוצרות והיוצרים המקומיים - יחזקו את ערכי הסולידריות, ויעזרו לממש את הפוטנציאל החברתי והחינוכי הרב שקיים היום במדינת ישראל".


יוסי וולף, מנכ"ל FRIENDS, מסכם: "כשאמן מגיע להופיע בנהריה או כשהצגה של הבימה מציגה בירוחם - יש בזה מסר. הקורונה חידדה עד כמה תרבות, הופעות ובילוי הם צורך נפשי של הציבור בכלל ושל ציבור העובדים בפרט. היא גם חידדה את חשיבות השמירה על היצירה הישראלית כנכס אסטרטגי של המדינה. ואם ההסתדרות לא תעשה זאת, אף אחד לא יעשה זאת. FRIENDS תעשה הכול כדי להביא את מיטב ההצגות, האומנים והמופעים לציבור בכל רחבי הארץ ותמשיך לעשות ציונות תרבותית, מדי יום".

רשת FRIENDS, מיזם התרבות של ההסתדרותרשת FRIENDS, מיזם התרבות של ההסתדרות