הכירו את המתאגדים - EY ארנסט אנד יאנג

 

הכירו את ועד העובדים בחברת EY ארנסט אנד יאנג. עובדי EY עשו היסטוריה והובילו את ההתאגדות הראשונה בענף ראיית החשבון בישראל.

ב-22.12.2015 הנהלת ארנסט אנד יאנג הכירה בהתאגדות עובדיה. 

  

אהד כהן, בן 30 נשוי ואב לילדה. בימים אלו משלים 3 שנים בצוות ה PI באשכול ייעוץ.

יש רגעים בחיים שבהם מגיעים לצומת החלטות, רגעים בהם צריך לבחור בין הצד הצודק של ההיסטוריה לבין הצד השותק. הקמת ועד עובדים בEY הוא בדיוק רגע כזה. רגע שעשוי לשנות את העולם התעסוקתי היומיומי של אלפי עובדים ולהשפיע לטובה על ההרגשה הכללית של הארגון כולו. רגע שעשוי לאפשר לקולם של רבים להישמע. אני מאמין שיש בידנו הזדמנות לעשות טוב- ליצור דיאלוג בין עובדי החברה וההנהלה ולהביא לתחושת סיפוק גדולה יותר בקרב כל הארגון. אני מאמין שעובד מרוצה מהתנאי העסקה שלו- הביצועים שלו משתפרים. אני מאמין שזה הזמן הנכון להצטרף אלינו- להצטרף לצד הצודק.

יוסף לבנזון, בן 29 מרמת גן. עובד במחלקת מסים מזה כשנה וחצי.

את דרכי בענף ראיית החשבון התחלתי בשנת 2012 בהתמחות בביקורת דוחות כספיים. בוגר המכללה למנהל בעל תואר במנהל העסקים בהתמחות בחשבונאות. אני רואה בהקמת וועד עובדים בחברתנו יכולת עצומה בשיפור רווחתנו ודאגה למוסריות ואחריות של כל אחד אל הזולת מעבר לכך אני מאמין שצעד זה יהיה אירוע מכונן בהיסטורית ראיית החשבון בישראל. אני מאמין כי יחד בשותפות אפשר לדאוג לגורלנו ולעתידנו ולעתיד משפחותינו ביצירת סביבת עבודה המאפשרת שיווין הזדמנויות לכולם ודאגה לכל אחד ואחת כאל אחד שאין שני לו.

רעות יאיר, בת 30 מתל אביב. בוגרת לחשבונאות, האוניברסיטה העברית בירושלים, כעשרה חודשים בEY במחלקת ביקורת היי טק.

אני מאמינה כי יש חשיבות רבה בהעמקת ההזדהות של עובד עם מקום העבודה, בקיום ושמירת ערכי החברה בדגש על עבודת הצוות בין העובדים לבין החברה ולהיפך, וכן בקידום האינטרסים המשותפים של עובדי המשרד והחברה. מטרת הקמת ועד העובדים, היא ליצור גשר זהב המקשר בין העובד לבין החברה, הן בתחום המקצועי והן בתחום האישי. כך נחזק את הקשר בין העובד למקום העבודה וניצור סביבת עבודה תומכת שתוביל לביצועים טובים יותר . מקום העבודה והצוות אתו אני עובדת שעות מרובות, מהווים בשבילי משפחה שניה, וברצוני ליצור את תחושת השייכות הזאת בין כלל העובדים. על מנת ליצור סביבת עבודה טובה יותר על כולנו להתאחד - הנהלה ועובדים.

דיאנה ארשנגורן, בת 31 רמת גן, בוגרת מדעי המדינה וחינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים, יועצת לשירותי רילוקיישן ב Human Capital שנה וחצי.

חשיבות הועד היא בלצור דיאלוג בין העובדים להנהלה. אני מאמינה כי חברה גדולה המעסיקה מספר כה רב של עובדים איכותיים ולה קשרים עסקיים עם כל מגזר במשק חייבת לצור תרבות ארגונית בה ההנהלה והעובד מבינים כי ללא יחסי גומלין הדדים וערכיים בכלכלה ורווחה, היכולות של החברה להעניק תוצרים ושירותים יוצאי דופן ילכו ויפחתו. בכוחנו להניע תהליך של התייעלות בכל הנוגע לרווחה ולביטחון התעסוקתי של העובדים, ובכך לצור תרבות ארגונית של הנהלה המחויבת לרווחתם של העובדים, ושל עובדים המחויבים להצלחת הפירמה.

   

נתן שוקרון, עו"ד בן 29. נשוי פלוס אחד ירושלמי במקור וכרגע מתגורר בתל אביב.

בוגר משפטים וחשבונאות במכללה למנהל. עובד במחלקת מיסוי קרוב לשנה וחצי. אני מאמין שדיאלוג פורה בין העובדים וההנהלה במקום עבודה יביא את הפרימה להיות מקום עבודה טוב יותר עבור כולם. הוועד צריך להיות גשר בין העובדים להנהלה שיביא לתהליך קבלת החלטות משותף ויחזק את הקשר בין העובדים עצמם ובין העובדים להנהלה, כל זאת במטרה לשפר את סביבת ותנאי העבודה הקיימים.

אמיר יוגל, בן 33 מקרית ים בוגר האוניברסיטה הפתוחה עובד קרוב לשנה בצוות של אילן גזבר בחיפה.

כל אדם רוצה להתפרנס ולפרנס בכבוד. הוועד חשוב על מנת לשפר את תנאיהם של העובדים על ידי חיזוק כוחם. נרתמתי למשימה בכדי להשיג ולשמר זאת לכלל העובדים. חשוב לזכור שכוחנו באחדותנו זו לא רק סיסמא. יש לנו את היכולת להשפיע, אם רק נרצה ולצור סביבת עבודה מתגמלת בה העובד מרגיש מוערך ואשר תספק מצע לבצע את עבודתנו על הצד הטוב ביותר. תחושת ההערכה הינו חיונית לשני הצדדים, גם העובדים וגם ההנהלה. יש כאן הזדמנות לצור שינוי ואני גאה לקחת בה חלק.