חדשות ההסתדרות

 

| בזכות התערבות ההסתדרות: ביה"ד קבע כי מאות עובדי חברת שיווק רוסמן יוכלו לקבל אלפי שקלים

בהמשך להחלטות קודמות בהן נקבע כי ההסתדרות תוכל לפעול לאכיפת זכויות העובדים בחברת השיווק, למרות שאינה הארגון היציג, ניתן פסק דין הקובע את היקף האכיפה ואת מנגנון התשלומים לעובדים. בין הזכויות שיקבלו מאות עובדי החברה: קרן השתלמות, הפרשות פנסיוניות, תוספת ותק, משכורת 13, צבירת ימי מחלה ותשלום ביגוד

קרא עוד על בזכות התערבות ההסתדרות: ביה"ד קבע כי מאות עובדי חברת שיווק רוסמן יוכלו לקבל אלפי שקלים >

| הדיונים על הרפורמה בנמלים נקלעו למבוי סתום: ההסתדרות ביקשה מביה"ד לעבודה לקיים דיון דחוף

בבקשה שהוגשה לפני זמן קצר לביה"ד הארצי לעבודה, דורשת ההסתדרות לקבוע דיון דחוף בסוגיית הרפורמה בנמלים לאחר שהדיונים נקלעו למבוי סתום. בדיון תדרוש ההסתדרות את זכותם של העובדים לפתוח בשביתה על מנת לסיים את המו"מ על הרפורמה ולשמור על זכויותיהם

קרא עוד על הדיונים על הרפורמה בנמלים נקלעו למבוי סתום: ההסתדרות ביקשה מביה"ד לעבודה לקיים דיון דחוף >

| ברק לוי מונה למנכ"ל המכון למנהיגות עובדים

לוי, המשמש כיו"ר ועד עובדי פלאפון בחמש השנים האחרונות, היה הרוח החיה מאחורי מאבק ההתאגדות בחברה שהוכרע בפסק דין ששינה את עולם יחסי העבודה בישראל. לוי יעמוד בראש המכון בבית ברל, המשמש כמרכז ההכשרה הגדול בישראל לוועדי עובדים ולאיגודים מקצועיים. יו"ר ההסתדרות: "סמל להתאגדות עובדים יעמוד בראש המכון למנהיגות עובדים". ברק לוי: "משימה גדולה וזכות אמיתית"

קרא עוד על ברק לוי מונה למנכ"ל המכון למנהיגות עובדים >

| הסכם קיבוצי חדש לעובדי מפעל מים כפר סבא

ההסכם כולל שורה ארוכה של סעיפים המיטיבים עם העובדים ושומרים על זכויותיהם. יו"ר ההסתדרות בסניף כ"ס, שאול דור: "ניהול המו"מ נתקל לא פעם בקשיים רבים, אך בסופו של יום הגענו להסכמות על כל המחלוקות"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש לעובדי מפעל מים כפר סבא >

| הסכם קיבוצי ראשון לעובדי ועידת התביעות

תנאי העסקתם של כ-100 עובדי הארגון אשר אמון על הטיפול בתביעותיהם הכספיות של ניצולי שואה יוסדרו לראשונה בהסכם אחיד. בין סעיפי ההסכם: תוספת שכר בגובה 5%, קרן השתלמות, שיפור בימי החופשה וההבראה ועוד. יו"ר ההסתדרות במרחב גרשון גלמן: "עובדי ועדת התביעות עושים עבודת קודש מבורכת ואין צודק מכך שמעתה תנאי העסקתם יוסדרו בהסכם קיבוצי"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון לעובדי ועידת התביעות >

| ההסתדרות למנכ"ל המשרד לשירותי דת ולמנכ"ל הרבנות הראשית לישראל: לא ניתן להפוך את משגיחי הכשרות לעובדי קבלן

במכתב חריף שתוקף את כוונת המדינה להפוך את משגיחי הכשרות לעובדי קבלן, ההסתדרות מזהירה את המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית "להימנע מהצהרות ומצעדים חד-צדדיים אשר יביאו להידרדרות שאין ממנה חזרה" *** ההסתדרות התריעה כי במידה והמשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לא יחזרו מכוונתם להפעיל את מערך ההשגחה על הכשרות באמצעות עובדי קבלן, ההסתדרות תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למנוע פגיעה בעובדים *** יו"ר ועד הפעולה הארצי של משגיחי הכשרות: "העסקת משגיחי כשרות כעובדי קבלן הוכחה כמודל כושל. מדובר לא רק בדפוס העסקה פוגעני אלא גם בפגיעה ברמת הכשרות"

קרא עוד על ההסתדרות למנכ"ל המשרד לשירותי דת ולמנכ"ל הרבנות הראשית לישראל: לא ניתן להפוך את משגיחי הכשרות לעובדי קבלן >

| הסתיימה שביתת עובדי החברה לשירותי איכות הסביבה; הצדדים יכנסו למו"מ אינטנסיבי

בעקבות הסכמות אליהן הגיעו ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה לשירותי איכות הסביבה, הצעדים הארגוניים בהם נקטו העובדים הסתיימו והם ישובו לעבודתם הסדירה.

קרא עוד על הסתיימה שביתת עובדי החברה לשירותי איכות הסביבה; הצדדים יכנסו למו"מ אינטנסיבי >

| ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון

ברקע לסכסוך: הכוונה לבצע שינויים ארגוניים בחברת פלאפון, לרבות מיזוג ואיחוד פעילויות עם חברת האם בזק או החברות הבנות שלה, תוך השלכות קריטיות על העובדים. יו"ר איגוד עובדי הסלולר, יקי חלוצי: "קורא להנהלות לנהוג בהגינות כלפי העובדים, תוך כיבוד ההסכמים. ההסתדרות לא תשלים עם שום שינוי שיכול להוות תמריץ לפגיעה בעובדים". יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי: "כל שינוי משמעותי במבנה הקבוצה לא ייצא לפועל במידה והדברים יתבצעו באופן חד-צדדי. הוועד עוקב אחרי ההתפתחויות בנושא ומוכן לכל תרחיש".

קרא עוד על ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון >

| בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע האריך את הצו המונע פיטורין במפעל טבע אשדוד

בהחלטה שניתנה היום בתום דיון שנערך בהשתתפות נציגי ההסתדרות, טבע ומשרד הבריאות, החליט הרכב בית הדין, בראשות כבוד השופט יוחנן כהן, להותיר את הצו המונע פיטורין במפעל טבע באשדוד על כנו. ההחלטה ניתנה לאחר שבית הדין השתכנע כי נעשה מאמץ מצד משרד הבריאות לייצר פתרון שיאפשר את הפעלת המפעל לאור חשיבותו החיונית.

קרא עוד על בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע האריך את הצו המונע פיטורין במפעל טבע אשדוד >