חדשות ההסתדרות

 

| הסכם בעקבות העברת אחזקותיה של אריסון בשיכון ובינוי לסיידוף: העובדים יקבלו מענק מכירה בגובה כ-10 מיליון שקל

כל אחד מ-800 עובדי קבוצת שיכון ובינוי יקבל מענק מיוחד בגובה אלפי שקלים, על רקע העברת מניות השליטה. בנוסף הוסכם כי כל זכויות העובדים ותנאי ההסכמים הקיבוציים הקיימים בקבוצה יישמרו ויימשכו גם תחת הבעלים החדשים

קרא עוד על הסכם בעקבות העברת אחזקותיה של אריסון בשיכון ובינוי לסיידוף: העובדים יקבלו מענק מכירה בגובה כ-10 מיליון שקל >

| יו"ר ההסתדרות ניסנקורן בהתייחסות למשבר בענף המלט

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס היום (א') למשבר בענף המלט הישראלי ואמר כי: "מדובר בשעת מבחן למשק והבחירה שעומדת בפני מקבלי ההחלטות היא או להטיל מס על יבוא המלט הטורקי והיווני או לרסק את התעשייה המקומית. ללא היטל יבוא, תיווצר כאן תחרות בלתי הוגנת, שתפגע במטה לחמן של למעלה מ-2,000 משפחות"

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות ניסנקורן בהתייחסות למשבר בענף המלט >

| יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "המאבק באלימות נגד נשים הוא מאבק של כל החברה הישראלית"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע הבוקר (א') כי הוא מאשר לכלל עובדות ועובדי הארגון, שיבקשו לקחת חלק באירועי המחאה בעניין המאבק באלימות נגד נשים, להיעדר מהעבודה ביום ג' הקרוב מבלי שינוכה יום חופש ממכסת ימי החופשה שלהם. במקביל, יו"ר ההסתדרות קורא למעסיקים, לאפשר לעובדות ולעובדים במקומות העבודה, המעוניינים לקחת חלק באירועים המתוכננים, לעשות זאת מבלי לפגוע בשכרם. ניסנקורן

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "המאבק באלימות נגד נשים הוא מאבק של כל החברה הישראלית" >

| ביום א': מועצת העובדים של קואופ ישראל בפגישה ראשונה עם הנאמנים

ביום ראשון (2/12), בשעה 13:00, מועצת העובדים הארצית של קואופ ישראל, תקיים ישיבה מיוחדת במשרדי החברה במודיעין, בהשתתפות למעלה מ-40 נציגי עובדים מסניפי הרשת בכל רחבי הארץ. העובדים, המיוצגים על ידי עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, הזמינו לישיבה את הנאמנים שמונו על ידי בית המשפט על מנת לערוך היכרות בין הצדדים, ולהתחיל לפעול בשיתוף פעולה למען קידום מכירת החברה כמקשה אחת.

קרא עוד על ביום א': מועצת העובדים של קואופ ישראל בפגישה ראשונה עם הנאמנים >

| המאבק להצלת קואופ: "לא נאפשר פגיעה בעובדים"

לאחר אישור בקשתה של קואופ להקפאת הליכים ומינוי הנאמנים - יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "המטרה היא להציל את רשת קואופ כמקשה אחת, ובהסדר שמבטיח את המשך המשך העסקת העובדים וקיומו של ההסכם הקיבוצי. לא נאפשר פגיעה בעובדים". יו"ר הוועד הארצי של עובדי הקואופ, אורי צרפי: "קואופ זה הבית שלנו וכולנו ניאבק להצלתו"

קרא עוד על המאבק להצלת קואופ: "לא נאפשר פגיעה בעובדים" >

| הסכם קיבוצי חדש בחברת לאומי קארד

במסגרת ההסכם החדש, כ-1,400 עובדי החברה יזכו במענק בגובה 40 מיליון שקל כשתושלם מכירת לאומי קארד. בין עיקרי ההסכם: תוספות שכר בגובה 3.75%-3.25%, הגדלת הפרשות הפנסיה למקסימום ומתן קרן השתלמות לנציגי שירות הלקוחות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "העובדים שותפים מלאים להצלחת החברה וטבעי שיתוגמלו על כך"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש בחברת לאומי קארד >

| גם הבוקר: עובדי נס טכנולוגיות מפגינים מול ביתו של מנכ"ל החברה

העובדים המועסקים במערך התמיכה הממוחשבת בביה"ח הדסה בירושלים, נוקטים בשורה של צעדים ארגוניים מזה כחודש, על רקע סירובה של הנהלת נס להשוות את תנאיהם לתנאים של עובדי המנהל והמשק בבית החולים

קרא עוד על גם הבוקר: עובדי נס טכנולוגיות מפגינים מול ביתו של מנכ"ל החברה >

| צעד נוסף למען שיפור הבטיחות בענף הבנייה: ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ חתמו על הסכם קיבוצי חדש

בהסכם חדש בין הסתדרות עובדי הבניין והעץ לבין התאחדות בוני הארץ, הצדדים הסכימו על הקמת ועדת בטיחות משותפת שתסייע בהטמעת סטנדרטים מקדמי בטיחות בקרב עובדים באתרי הבנייה, בדגש על חובת השימוש בציוד מגן אישי *** הוועדה, שתכלול את נציגי הצדדים, תוכל להטיל קנסות כספיים על עובדים שהפרו את נהלי הבטיחות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם - נדבך נוסף שמצטרף להסכמות החשובות שהושגו בין ההסתדרות לבין המדינה ב-6 בנובמבר". נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק: "ההסכם הוא לא פחות ממהפכה". יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל: "שלב חשוב ביחסי העבודה והירתמות משותפת לשינוי המציאות בשטח"

קרא עוד על צעד נוסף למען שיפור הבטיחות בענף הבנייה: ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ חתמו על הסכם קיבוצי חדש >

| נחתם הסכם קיבוצי בחברת קמהדע

עובדי חברת התרופות קמהדע יזכו לתוספות שכר, מענקי התמדה ושיפור בסעיפי הרווחה. עובדי הניקיון והאריזה ייהנו משיפור בשכרם. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם רואה את טובת העובדים לנגד עיניו"

קרא עוד על נחתם הסכם קיבוצי בחברת קמהדע >

| אושרה הצעת החוק להכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מדובר באבן דרך משמעותית למימוש ההסכמות שקידמה ההסתדרות מול המדינה, באשר לבטיחות בענף הבנייה. העובדה כי בכל אתר בנייה יהיה מעתה איש מקצוע שכל תפקידו הוא לסייע למנהל העבודה לשמור על הבטיחות באתר, מהווה צעד חיוני שיעזור לוודא כי העבודה אכן מתבצעת בהתאם לתקנות הבטיחות.

קרא עוד על אושרה הצעת החוק להכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה >