חדשות ההסתדרות

 

| יו"ר ההסתדרות: "אנו ניצבים ביחד עם האחיות והאחים, לזעוק את צעקתם"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס לפני זמן קצר להודעה על השביתה של הסתדרות האחים והאחיות, שהוכרזה בתמיכתו ועל דעתו של יו"ר ההסתדרות. ניסנקורן אמר כי: "אסור להשלים עם נגע האלימות במערכת הבריאות. המדינה לא יכולה להמשיך לעמוד מנגד, בשעה שצוותי הסיעוד והרפואה, אשר מקדישים לילות כימים להצלת חיים, מותקפים מדי יום במקום עבודתם. אנו ניצבים ביחד עם האחיות והאחים, לזעוק את צעקתם עד שיהיה טיפול ומענה מקיף ואמיתי".

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות: "אנו ניצבים ביחד עם האחיות והאחים, לזעוק את צעקתם" >

| הסכם קיבוצי חדש לעובדי ימק"א (YMCA) בירושלים

כ-180 עובדי המתחם ההיסטורי בבירה, המקיימים פעילויות תרבות וספורט ומפעילים בין היתר גם גני ילדים ומלון, ייהנו מהטבות כמו תוספת ותק, תוספת שכר, קרן השתלמות, דמי הבראה מוגדלים ועוד. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל: "הצלחנו להגיע להסכם הכולל הישגים המשפרים את זכויות העובדים ומבטיחים להם מקום עבודה טוב יותר – למען כל תושבי ירושלים"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש לעובדי ימק"א (YMCA) בירושלים >

| המשבר ברשות הכבאות: יו"ר ההסתדרות הנחה את הכבאים להימנע מלשמש כמוקדנים

בתום הערכת מצב מיוחדת ולאור התנכלות נציב הכבאות לעובדיו, החליט יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ליישם הסכם שנחתם בעבר הקובע כי לוחמי האש לא יעבדו כמוקדנים. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד הנחה את הכבאים לחדול מביצוע משמרות במוקד והודיע על שורה של צעדים ארגוניים בהם: שיבוש פעילויות הקורסים וההכשרות, מדור בטיחות האש ורישוי העסקים

קרא עוד על המשבר ברשות הכבאות: יו"ר ההסתדרות הנחה את הכבאים להימנע מלשמש כמוקדנים >

| המשך העיצומים בקריית הממשלה בת"א

עיצומי עובדי קריית הממשלה בתל-אביב יערכו גם מחר (ב', 6.8) זה היום הרביעי. במסגרת העיצומים לא תתקיים קהל בכל המשרדים, הרשויות והיחידות בקריית הממשלה, בהם: משרד הפנים על כל שירותיו לרבות רשות האוכלוסין וההגירה, יחידות מס הכנסה ומס רכוש, רשות מקרקעי ישראל, משרד השיכון ועוד.

קרא עוד על המשך העיצומים בקריית הממשלה בת"א >

| הסתדרות עובדי המדינה יזמה דיון דחוף בנושא משבר עובדי המינהל והמשק בבי"ח הממשלתיים

בניסיון אחרון לגשר בין הפערים בין הצדדים ולהביא לפתרון המשבר של עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, הסתדרות עובדי המדינה יזמה דיון דחוף בין נציגי משרד הבריאות, משרד האוצר וועד העובדים. דיון החירום, בהובלתו של יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, צפוי להיערך היום (ה') בשעה 15:30 במעמד הנהלת משרד הבריאות, המשנה לממונה על השכר במשרד האוצר יוסי כהן, צוות הבריאות מנציבות שירות המדינה ואגף התקציבים, וועד העובדים בראשות יו"ר הוועד הארצי אלי בדש.

קרא עוד על הסתדרות עובדי המדינה יזמה דיון דחוף בנושא משבר עובדי המינהל והמשק בבי"ח הממשלתיים >

| עובדי משרד הבריאות יצטרפו לעיצומי עובדי המינהל והמשק בבתיה"ח הממשלתיים

יו"ר הארגון הארצי של עובדי משרד הבריאות, ניסים לוי, הודיע כי עובדי המשרד יצטרפו החל מיום ראשון הקרוב (5.8) לעיצומים בהם ינקטו עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים. העיצומים יקיפו את כל שירותי משרד הבריאות. הרקע למחאת העובדים נעוץ באי יישום החלטת הממשלה על השוואת תנאי ההעסקה בבתי החולים הממשלתיים, לאלו שבבתי החולים השייכים לקופות החולים.

קרא עוד על עובדי משרד הבריאות יצטרפו לעיצומי עובדי המינהל והמשק בבתיה"ח הממשלתיים >

| עובדי קריית הממשלה בת"א לא יקבלו קהל מחר (יום ד')

כ-2,000 עובדי קריית הממשלה בתל-אביב יקיימו מחר (יום ד', 1.8) צעדים ארגוניים במסגרתם לא יבצעו כלל קבלת קהל. בין המשרדים השונים הכלולים בעיצומים: משרד הפנים על כל שירותיו לרבות רשות האוכלוסין וההגירה, יחידות מס הכנסה ומס רכוש, רשות מקרקעי ישראל, משרד השיכון ועוד. מחאת העובדים מתקיימת כחלק ממאבק מתמשך הנוגע לזיהום האוויר בחניון התת-קרקעי של מבנה הקריה, כתוצאה מעומסי התנועה הכבדים ביציאה ממנו. בחודש האחרון התקיימו דיונים בין הצדדים במטרה למצוא מענה לבעיה, אולם לא הוצעו מצד המדינה פתרונות אשר יביאו לסיום הסכנה הבריאותית לעובדים.

קרא עוד על עובדי קריית הממשלה בת"א לא יקבלו קהל מחר (יום ד') >

| הסכם קיבוצי חדש בחברת הביטוח AIG

ההסכם שנחתם היום (ג'), משפר באופן ניכר את תנאי העסקתם של כ-800 עובדי החברה, מתוכם כ-70% נציגי שירות ומכירות, וכולל בין היתר, הגדלת שכר הבסיס ותוספות אישיות לתמריצים, תוספת שכר מצטברת ממוצעת של כ-12% לאורך תקופת ההסכם, הגדלת תקציב הרווחה וסבסוד הארוחות, ונושאים נוספים *** יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד: " ההסכם עוזר לחזק את עובדי AIG, תוך צמצום הפערים בחברה וביסוס מערכת יחסי האמון בין הצדדים" *** ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח בהסתדרות, מירי גרגיר: "הסכם שמביא בשורות חשובות לעובדי החברה בדגש על צמצום הפערים של העובדים ברמות השכר הנמוכות"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש בחברת הביטוח AIG >

| ההסתדרות תובעת את תנועת הצופים ב-1.2 מיליון שקל על הפגיעה בהתארגנות עובדיה

בעקבות הניסיונות הבוטים והאסורים של הנהלת תנועת הצופים לסכל את מהלך ההתארגנות של עובדיה, הגישה ההסתדרות לפני זמן קצר בקשה דחופה להטיל על התנועה פיצוי בסכום המקסימלי של 1,200,000 שקל – שיועבר בשלמותו לקידום ציבור העובדים. כחלק ממסע הרדיפה את מובילי ההתארגנות אנשי ההנהלה אף החליטו לפטר את אחת מחברות הוועד

קרא עוד על ההסתדרות תובעת את תנועת הצופים ב-1.2 מיליון שקל על הפגיעה בהתארגנות עובדיה >