חדשות ההסתדרות

 

| עובדי אסותא חיפה התאגדו בהסתדרות

עובדי בית החולים אסותא חיפה, הפועל תחת אסותא מרכזים רפואיים, השלימו את התאגדותם בהסתדרות *** מדובר בכ-300 אחים ואחיות, עובדי מנהל ומשק וצוות פרה-רפואי *** ועד הפעולה: "לאחר שנים של עבודה ללא הסדרה, אנו מתחילים היום עידן חדש"

קרא עוד על עובדי אסותא חיפה התאגדו בהסתדרות >

| במאבק על זכויותיהם: עובדי המועצה הישראלית לצרכנות יפסיקו את המענה הטלפוני

לאחר כחצי שנה של ניסיונות הידברות עם הנהלת המועצה הישראלית לצרכנות, אשר נהגה בחוסר תום לב והביאה לכישלון המו"מ להסכם קיבוצי ראשון, עובדי המועצה יפסיקו מחר את המענה הטלפוני ויחלו בצעדים ארגוניים. מחזיק תיק המועצה הישראלית לצרכנות בהסתדרות: "העובדים גילו אחריות ואיפוק במשך תקופה ארוכה אך ההנהלה לא הותירה להם ברירה אחרת"

קרא עוד על במאבק על זכויותיהם: עובדי המועצה הישראלית לצרכנות יפסיקו את המענה הטלפוני >

| מאות סייעות גנים בחולון הפגינו מול עיריית חולון בדרישה לשפר את תנאי העסקתן

כ-200 סייעות, המועסקות כיום באמצעות חברה חיצונית, הפגינו בדרישה להשוות את תנאי העסקתן לשל שאר עובדי העירייה. מנכ"ל העירייה הגיע להפגנה והבטיח כי ראש העיר ישב עם נציגוּת העובדים למו"מ. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "הסייעות בחולון הינן עובדות מסורות המבצעות הלכה למעשה מטלות חינוכיות שהינן בליבת העיסוק של העירייה. ההסתדרות תומכת בעובדות ועומדת לצדן במאבקן לתנאי העסקה הוגנים ומכבדים"

קרא עוד על מאות סייעות גנים בחולון הפגינו מול עיריית חולון בדרישה לשפר את תנאי העסקתן >

| הקטל בענף הבנייה נמשך: תגובת יו"ר ההסתדרות בעקבות האירועים האחרונים

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס למקרי המוות הנוספים שאירעו היום בענף הבנייה, ואמר כי: "כל יום שעובר אנו מתבשרים על עוד ועוד נפגעים ועל עוד הרוגים בתאונות בעבודה. הפקרת הבטיחות בענף הבנייה והאדישות הנמשכת מצד הממשלה והמעסיקים, ממשיכות לגבות קורבנות ולעלות בחיי אדם. במידה ולא יינקטו צעדים משמעותיים על מנת לעצור את הקטל, וליישם סטנדרטים מקדמי בטיחות בענף, ההסתדרות תשבית את כל המשק מיד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות. אסור להשלים יותר עם המציאות הזו. חשוב לזכור כי דרישות ההסתדרות, ביניהן: הפיכת התקן האירופאי לפיגומים למחייב, אכיפת החובה על לבישת רתמה, הסדרת תחום המנופים והכנסת נספח בטיחות מחייב למכרזי בינוי ותשתית של המדינה, הן מצילות חיים וכל עיכוב של מקבלי ההחלטות באימוץ הדרישות, ממשיך להעמיד בסכנת חיים הן את העובדים והן את עוברי האורח".

קרא עוד על הקטל בענף הבנייה נמשך: תגובת יו"ר ההסתדרות בעקבות האירועים האחרונים >

| איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות חתם על הסכם ייחודי למתן שירותי דיני תעבורה לנהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית והפרטית ולנהגי ההובלה

ההסכם שנחתם עם משרד עו"ד נוריאלי המתמחה בדיני תעבורה, מעמיד לרשות עשרות אלפי נהגי התחבורה הציבורית, הפרטית וההובלה המאוגדים בהסתדרות ייעוץ ראשוני בחינם בנוגע לעבירות תנועה וייעוץ מורחב בעלויות נמוכות במיוחד לחברי הסתדרות. יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי: "באמצעות ההסכם ההסתדרות תמשיך לתת את השירות הטוב והמקיף ביותר לנהגי האוטובוסים וההובלה בישראל"

קרא עוד על איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות חתם על הסכם ייחודי למתן שירותי דיני תעבורה לנהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית והפרטית ולנהגי ההובלה >

| המטפלות מתאגדות ומפסיקות לשתוק: הפגנת ענק תתקיים הבוקר מול קריית הממשלה בת"א

כאלף מטפלות סיעודיות עושות דרכן ברגעים אלה מכל רחבי הארץ להפגנת מחאה שתתקיים ב-10:00 בת"א, בדרישה להפסיק את הניצול ולשפר את תנאי העסקתן. יו"ר איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי: "עובדות הטיפול הסיעודי אינן שקופות. על כל הגורמים לשלב ידיים ולהקצות את המשאבים הנדרשים כדי שהן יזכו לשכר הולם ותנאים מכבדים ויוכלו לבצע את מלאכת הקודש שלהן בצורה המקצועית והטובה ביותר"

קרא עוד על המטפלות מתאגדות ומפסיקות לשתוק: הפגנת ענק תתקיים הבוקר מול קריית הממשלה בת"א >

| סכסוך עבודה במלון כפר גלעדי

ההסתדרות במרחב גליל עליון הכריזה סכסוך עבודה במלון כפר גלעדי, על רקע מבוי סתום במו"מ המתקיים בין ההנהלה לבין נציגות העובדים. במלון כ-110 עובדים המאוגדים בהסתדרות ומועסקים בהסכם קיבוצי. המלון ייסגר לתקופה של שנה וחצי לצורך שיפוצים, אולם למרות שהעבודות יחלו כבר בסוף החודש הבא, במסגרת המו"מ הנערך בין הצדדים לא נמצא עד כה פתרון הולם לשמירה על זכויותיהם של העובדות והעובדים.

קרא עוד על סכסוך עבודה במלון כפר גלעדי >

| המטפלות הסיעודיות מפסיקות לשתוק - יקיימו מחר (ד') הפגנת ענק

מחר (ד') ב-10:00, קרוב לאלף מטפלות סיעודיות יפגינו בתל-אביב בדרישה להפסיק את הניצול ולשפר את תנאי השכר וההעסקה בתחום. יו"ר איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי: "עובדות הטיפול הסיעודי אינן שקופות. על כל הגורמים הרלוונטיים במדינה לשלב ידיים ולהקצות את המשאבים הנדרשים כדי שהן יזכו לשכר הולם ותנאים מכבדים ויוכלו לבצע את מלאכת הקודש שלהן בצורה המקצועית והטובה ביותר"

קרא עוד על המטפלות הסיעודיות מפסיקות לשתוק - יקיימו מחר (ד') הפגנת ענק >

| שמים סוף לתאונות במקומות העבודה: סכסוך עבודה כללי במשק

הנהגת ההסתדרות והוועדה לתיאום וביצוע אישרו לפני זמן קצר לבקשתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן סכסוך עבודה כללי במשק בנושא הבטיחות בעבודה. בית נבחרי ההסתדרות יתכנס מחר לאישור הסכסוך. הסכסוך הינו לנוכח המספר הגדול של ההרוגים והפצועים בתאונות עבודה. ההסתדרות דורשת הסכם מול כלל הגורמים הרלבנטיים שיכלול שורת אמצעים לשמירה והגנה על זכות העובדים לעבודה בטוחה. יו"ר ההסתדרות מתח ביקורת חריפה על המדינה: "חיי העובדים נתפסים כחסרי ערך ונתקלים בחומה של אדישות. עוד ועוד עובדים נופלים למותם בהרג מיותר שאפשר למנוע בקלות, אך לצערי המדינה ממשיכה להתנהל כאילו לא איכפת לה מהנושא"

קרא עוד על שמים סוף לתאונות במקומות העבודה: סכסוך עבודה כללי במשק >