חדשות ההסתדרות

| טבע: ההסתדרות מתריעה על נקיטת הליכים על רקע סגירת המפעל באשדוד

ההסתדרות הודיעה להנהלת טבע במכתב התרעה חריף שנשלח לבכיריה כי אם עד יום ג' (17.4) לא תשעה החברה את החלטתה על סגירת המפעל באשדוד ופיטורי עשרות עובדיו, תנקוט ההסתדרות באמצעים העומדים לרשותה. הודעת החברה על סגירת המפעל באשדוד עומדת בסתירה קיצונית להודעתה כי היא תעמידו למכירה – ובאופן מנוגד לחלוטין להצהרתה כי היא תשמר את עיקר פעילותה בישראל

קרא עוד על טבע: ההסתדרות מתריעה על נקיטת הליכים על רקע סגירת המפעל באשדוד >

| צעדים ארגוניים בקרנות הפנסיה הוותיקות

ארגון הגג של ועדי העובדים בקרנות הפנסיה הוותיקות, יחל היום בצעדים ארגוניים ולצד אסיפת הסברה יימנע מחר מקבלת קהל במרכזי השירות. בין היתר העובדים מלינים על חוסר התקדמות מצד ההנהלה בסוגיות כגון פגיעה בזכויות העובדים ושינויים מבניים חד-צדדיים

קרא עוד על צעדים ארגוניים בקרנות הפנסיה הוותיקות >

| בית הדין חייב את נס טכנולוגיות לחדש את המו"מ עם ההסתדרות

פסק דין משמעותי שניתן בביה"ד לעבודה קובע כי ההסתדרות נותרה ארגון העובדים היציג בחברת נס ושם סוף לניסיונות החוזרים של הנהלת החברה להימנע ממו"מ על הסכם קיבוצי ראשון. ההחלטה קובעת כי על נס לחדש מיידית את המו"מ ולקבוע "פגישות סדירות ותכופות" בין הצדדים. יו"ר איגוד עובדי חברות ההיי-טק, יקי חלוצי: "שוב ושוב הנהלת נס מבינה שאין לה ברירה אלא לקיים עמנו מו"מ - ולא לחפש מן היקב ומן הגורן סיבות להתחמק. פסק הדין מעביר את המסר הנכון למעסיקים שמבקשים לעשות מניפולציה של הדין כדי לשלול מעובדיהם את זכויותיהם הבסיסיות"

קרא עוד על בית הדין חייב את נס טכנולוגיות לחדש את המו"מ עם ההסתדרות >

| החל מהחודש הבא: שבוע העבודה בישראל יתקצר בשעה

שר העבודה והרווחה חיים כץ חתם על צו ההרחבה שמחיל על כלל המשק את קיצור שבוע העבודה ל-42 שעות, בהמשך להסכמות שהושגו בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש ושר האוצר משה כחלון *** החל מה-1 באפריל, העובדים בישראל יעבדו 50 שעות פחות בשנה, וזאת ללא הפחתה בשכרם. שר העבודה והרווחה חיים כץ: "מהלך מבורך של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לטובת העובדים במשק. יש להמשיך את המגמה לקיצור נוסף". יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: " השינוי שממנו ייהנה כל ציבור העובדים, מהווה עדות נוספת לכך שעבודה מאורגנת מצמצמת פערים חברתיים"

קרא עוד על החל מהחודש הבא: שבוע העבודה בישראל יתקצר בשעה >

| ההסתדרות ו-HOT mobile הגיעו להסכמה ביחס להעלאות שכר לשנה השלישית של ההסכם הקיבוצי

ההסתדרות, הנהלת HOT mobile וועד העובדים בחברה חתמו על נספח להסכם שמשלים את החלק הכלכלי בהסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בחברה בשנת 2016 ***

התוספת תקנה העלאות שכר לשנה השלישית של ההסכם הקיבוצי שנחתם ב 2016 בגובה 3% משכרם של כלל עובדי החברה *** לצד תוספות השכר: הגדלת תקציב הרווחה למען העובדים עבור כל אחת משנות ההסכם, פתיחת כרטיסי ה"סיבוס" של עובדים הזכאים לסבסוד הארוחות לשימוש במסעדות ברחבי הארץ, קו סלולר במימון החברה לעובדים במטה ושדרוג רכבים לזכאים *** יו"ר איגוד עובדי הסלולר, יקי חלוצי: "העבודה המאורגנת ממשיכה לצמצם פערים. ההסכם מחזק את מעמד העובדים, תוך הכרה בתרומתם להצלחת החברה" *** מנכ"ל HOT mobile, אסף עופר: "ההסכם משקף את ערכי HOT mobile שגאה בטיפוח ההון האנושי ורואה בו את המפתח להמשך שגשוגה וצמיחתה של החברה" *** יו"ר ועד העובדים, אופיר בר-גיל: יום חשוב ומשמעותי עבור עובדי HOT mobile. הסכם ראוי שמשקף את השיפור המתמשך בתוצאות העסקיות של החברה"

קרא עוד על ההסתדרות ו-HOT mobile הגיעו להסכמה ביחס להעלאות שכר לשנה השלישית של ההסכם הקיבוצי >

| יום הצרכן הבינלאומי: מחצית מהישראלים קונים באתרי הסחר בחו"ל

מאסוס ועד אמזון: כל ישראלי שני נוהג לרכוש היום מוצרים דרך אתרי הסחר בחו"ל, כאשר במרבית המקרים (כ-57%) מדובר ברכישת בגדים ואביזרי אופנה למבוגרים. כמה ישראלים לא מכירים את החוק על מכשירי השקילה? כמה הפסיקו לקנות שקיות ניילון חד פעמיות בקופה? ואיך הישראלים תופסים את השפעת הצו החדש שמחייב את רשתות הפארם להציג את מחירי המוצרים בעולם? סקר מיוחד שערכה רשות ההסתדרות לצרכנות על מנת לבדוק ידע, עמדות ותפיסות בקרב הצרכנים הישראלים.

קרא עוד על יום הצרכן הבינלאומי: מחצית מהישראלים קונים באתרי הסחר בחו"ל >

| הסכם קיבוצי ראשון בין ההסתדרות ו"רשת קהילה ופנאי חולון": מאות עובדות יקבלו תוספות שכר של כ-9%

ההסכם יביא לשיפור משמעותי בתנאי העסקת כ-850 עובדות ועובדי החברה האחראית על הצהרונים ופעילויות הקהילה, התרבות והספורט לתושבי חולון. בין ההטבות בהסכם: העלאת שכר של 3% בכל אחת משלוש שנותיו, תוספות שכר ייחודיות לסייעות, מענק חתימה, קרן השתלמות, ימי בחירה, הגדלת מספר ימי החופשה, תשלום מחלה מהיום הראשון ועוד. יו"ר ההסתדרות במרחב חולון-בת ים, אלי נעים: "הצלחנו להחזיר לעובדי רשת קהילה ופנאי את כבודם ומעמדם בד בבד עם שיפור משמעותי בתנאי העסקתם"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון בין ההסתדרות ו"רשת קהילה ופנאי חולון": מאות עובדות יקבלו תוספות שכר של כ-9% >

| התייחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לדו"ח ה-OECD על ישראל

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, התייחס לסקר הכלכלי של ה- OECD על ישראל ואמר כי "הדו"ח שמציג תמונת מצב מורכבת מדגיש את עוצמתה ויציבותה של הכלכלה הישראלית לצד הצורך בצמצום חוסר השוויון בהכנסות. הצעדים שהובילה ההסתדרות בשנים האחרונות, כמו העלאת שכר המינימום, עזרו לקדם את השוויון ולשפר את ההכנסות, בעיקר בקרב בעלי השכר הנמוך. על אף הבשורות הטובות, היקפי העוני עדיין גדולים, בייחוד בקרב עובדים מהקהילה החרדית וערביי ישראל. אין זה מתקבל על הדעת כי אדם עובד יהיה עני, ולכן ההסתדרות תמשיך להיאבק במלוא עוצמתה לצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים, תוך הכללה אמיתית וצעדים נוספים לקידום השוויון".

קרא עוד על התייחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לדו"ח ה-OECD על ישראל >

| ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בסלקום

הרקע לסכסוך: מבוי סתום במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי חדש. יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק: "קורא להנהלה לגלות רצינות והתמדה במו"מ עד לחתימה על ההסכם להסדרת זכויות העובדים". יו"ר ועד עובדי סלקום: "לא אתן להנהלת סלקום להחזיר אותנו לימים האפלים בחברה בהם לא היה קיים ועד ואלפי עובדים חששו מדי יום לביטחונם התעסקותי ולתנאי השכר שלהם"

קרא עוד על ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בסלקום >

| ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בשטראוס מים

הסכסוך הוכרז בין היתר על רקע שורת שינויים חד צדדיים שבהם נוקטת ההנהלה ללא מו"מ עם נציגות העובדים. יו"ר הוועד אלי באטה: "מזה תקופה ארוכה שאנו עדים להתנהלות הפוגעת של ההנהלה בעובדים מכל הסקטורים. ההכרזה על הסכסוך היא האמצעי האחרון שלנו לשנות את פני הדברים"

קרא עוד על ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בשטראוס מים >