יושב ראש ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד

ארנון בר-דוד הוא יו"ר ההסתדרות ממרץ 2019. מתוקף תפקידו, בר-דוד עומד בראש הנהגת ההסתדרות ואחראי על תפקודה מול בית הנבחרים. הוא משמש גם כיו"ר ועידת חברת העובדים.

בר-דוד הוא יו"ר ההסתדרות ה-15, ובעשורים האחרונים הוא מילא תפקיד מוביל בניהול מאבקים חברתיים ובקידום מעמדה של העבודה המאורגנת בישראל. בין השנים 2006-2019 הוא כיהן כיו"ר הסתדרות המעו"ף, האיגוד המקצועי הגדול ביותר שפועל תחת ההסתדרות. בתקופה זו הביא לשורה ארוכה של הסכמים קיבוציים פורצי דרך שהשפיעו ועזרו לשפר משמעותית את תנאי ההעסקה של מאות אלפי עובדים במדינה. קודם לכן שימש למעלה מעשור כיו"ר ארגון עובדי עיריית תל אביב-יפו.

לאחר בחירתו לתפקיד יו"ר ההסתדרות, בר-דוד התחייב לפעול לשיפור השירות במקומות העבודה ולחיזוק מעמד ההסתדרות, כבית של כלל העובדים בישראל. בנאומו הראשון הדגיש: "נמשיך לפעול למען המוחלשים, למען המיעוטים שקולם לא נשמע, לקידום השוויון המגדרי במקומות העבודה ולניפוץ תקרות הזכוכית. נפעל לצמצום הפערים בחברה, לטיפול בגמלאים שקצבתם נשחקה, לטיפול בקשישים, נדאג לאימהות העובדות ולעובדים בכלל".

בר-דוד, יליד 1957, נשוי להילה, אב לשישה וסב לשבעה, מתגורר בקריית אונו. הוא רס"ן  במילואים, מ"פ בחיל השריון. בעברו הוא שימש גם כמרכז הנהגת הצופים וכמנהל מחלקה במינהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו.

 

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דודיו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד