מנכ"ל ההסתדרות

מנכ"ל ההסתדרות: דודו בצלאל

 

מנכ"ל ההסתדרות ממונה על כל אגפי הארגון המנהלים את ענייני המוסד ונכסיו ומופקד, בין היתר, על הניהול והתפעול השוטף של בית הוועד הפועל, בית מושבה של הנהגת ההסתדרות.

מכוח תפקידו כמנהל הכללי, הלה משמש גם כנציב כוח האדם בארגון ואחראי, בין היתר, על נהלי העבודה, תקינת כוח אדם ומינויים, וקידומי הדרגות של עובדי ההסתדרות. זאת ועוד, המנכ"ל ממונה גם על התוויית מדיניות הארגון בנושאי הרווחה ומפקח על עריכת ההסכמים הקיבוציים מטעם הנהלת ההסתדרות מול ועדי העובדים בארגון. 

מנכ"ל ההסתדרות דודו בצלאלמנכ"ל ההסתדרות דודו בצלאל

כמו כן, תחת סמכותו של המנכ"ל נמצאות היחידות הבאות: אגף המינהל שאחראי על תחומי הלוגיסטיקה והבינוי, מרשם החברים הגבייה והשירות, אגף מחשוב ומערכות מידע, משאבי אנוש, ביטחון ומיזמי תרבות ופנאי של עובדי ההסתדרות, בהם: הלהקה הייצוגית של הארגון וקבוצות הספורט מהליגה למקומות עבודה. כמו כן, המנכ"ל מכהן כיו"ר ועדת הרכש של ההסתדרות ומנהל את הליכי המכרזים וההתקשרויות של הארגון עם ספקיו.

החל מחודש ספטמבר 2022 מנכ"ל ההסתדרות הוא דודו בצלאל.

בצלאל (40) שימש בעבר כסמנכ"ל התפעול והשירות בהסתדרות, והוביל בין היתר את תהליך הייעול והשיפור של מערך השירות לחברות ולחברי ההסתדרות. בנוסף, הוא ניהל מיזמי בינוי לפיתוח והנגשה של תשתיות הארגון ברחבי הארץ, והיה שותף מוביל לטרנספורמציה דיגיטלית שעברה ההסתדרות בשנים האחרונות.     

במקביל לתפקידו הקודם כסמנכ"ל, בצלאל כיהן כדירקטור במגוון חברות וגופי סמך, ביניהם: מועדון "ביחד בשבילך", מרכז הקואופרציה בישראל, מועדון "עובדים בריא" וחבר הנאמנים של המסלול האקדמי במכללה למינהל. בצלאל, לשעבר לוחם ומפקד בחטיבת גבעתי, מתגורר כיום בירושלים, נשוי ואב לארבעה.