החל מיום שני: שביתה כללית בקווי אגד ברחבי הארץ

העובדים מוחים על כך שנהגי אגד צפויים להפוך לבעלי ערך השעה הנמוך ביותר בקרב נהגי התחבורה הציבורית בישראל ועל צעדים חד-צדדיים שנוקטת ההנהלה  *** יו"ר איגוד עובדי התחבורה: "ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד" *** יו"ר ועד עובדי אגד נגד ההנהלה: "אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו"

החל מיום ב' הקרוב, 18/1/2016, עובדי אגד ישביתו את פעילות האוטובוסים של החברה בכל רחבי הארץ, בעקבות מהלכים חד צדדיים שנוקטת הנהלת החברה ופיצוץ המו"מ בין הצדדים.

סלע המחלוקת העיקרי בדיוני העובדים מול הנהלת אגד, נעוץ בכך שנהגי אגד, המרוויחים כ-32 עד 33 שקל לשעה, צפויים להפוך לבעלי ערך השעה הנמוך ביותר בקרב נהגי התחבורה הציבורית בישראל. בנוסף לסירובה של הנהלת אגד לעדכן את שכר הנהגים, ההנהלה נוקטת בצעדי התייעלות חד-צדדיים, שפוגעים בזכויותיהם החוקיות וההסכמיות של העובדים.

יודגש כי ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות ונציגות העובדים לגשר על הפערים מול ההנהלה, הושבו ריקם. במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים, הוחלט כי השביתה לא תחל ביום א' שנחשב ליום העמוס ביותר  בתחבורה הציבורית.

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר היום: "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים. בכוונתנו לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד".

יעקב ואחניש, יו"ר ועד עובדי אגד, הוסיף לדבריו של אדרי ואמר כי: "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות. אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית.  אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מיידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".