עובדי חברות הקבלן של קו המים בנמל המפרץ התאגדו בהסתדרות

עובדי חברות הקבלן של קו המים בנמל המפרץ התאגדו בהסתדרות

במהלך אסטרטגי משותף התאגדו יחד ארבע חברות המעסיקות יותר מ-200 עובדים שנותנים שירותים לנמל המפרץ *** נציגות העובדים: "קוראים להנהלות השונות להכיר ביציגות ולהיכנס למו"מ במהרה. בטוחים שיחד, בשיח מכבד ובגובה העיניים נביא הישגים לחברות ולעובדים כאחד"

 

ההסתדרות היא ארגונם היציג של עובדי קו המים בנמל המפרץ. עובדי ארבע חברות המעניקות שירותים שונים בקו המים של הנמל – בין היתר, אתתים, נהגים וסוורים – הצטרפו להסתדרות במהלך אסטרטגי משולב של הקמת ארבעה ועדי פעולה וצירוף של יותר מ-50% מהעובדים בכל חברה.

 

החברות, עובדי אלמוג- מנייה ואחסנה בע"מ, קו-ים שירותי נמל, אפטק לימודים בע"מ, ונחשול- שירותי נמל, מעסיקות יותר מ-200 עובדים, הנותנים שירות למפעילת הנמל, חברת SIPG הסינית.

 

עמיחי סטינגר, מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות שיגר היום ארבעה מכתבי יציגות להנהלות השונות בהן קרא להן להיכנס למו"מ להסכם קיבוצי בהקדם. ההתארגנות קרמה עור וגידים בעקבות רצונם של העובדים להסדיר את יחסי העבודה בהסכם קיבוצי כנהוג בכל נמלי ישראל, לשפר את תנאי העסקתם ולדאוג לביטחונם התעסוקתי. מהלך ההתארגנות לווה ע"י האגף להתאגדות עובדים, מרחב חיפה ואיגוד עובדי התחבורה בהסתדרות.

 

 

מנציגות ועדי הפעולה נמסר: "מאות מטרים ספורים מפרידים בין נמל חיפה לנמל המפרץ אבל פער ענק בשכר ובתנאי העבודה, אנחנו עובדי קבלן שקופים והגיע הזמן לדאוג גם לנו. בחרנו להוביל מהלך מאוחד של התאגדויות במקביל של כל החברות בכדי להעביר מסר של אחדות וסולידריות. מעכשיו, אף עובד לא יצעד לבד. אנחנו קוראים להנהלות השונות להכיר ביציגות ולהיכנס למו"מ במהרה. בטוחים שיחד, בשיח מכבד ובגובה העיניים נביא הישגים לחברות ולעובדים כאחד".

עמיחי סטינגר, מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים: "אנחנו גאים ושמחים על ההתאגדות המורכבת בארבע חברות שונות בו זמנית, העובדים שגרו מסר מהדהד של סולידריות ואנו נמשיך לעמוד לצידם כל העת".

עו"ד אייל ידין, יו"ר איגוד עובדי התחבורה: "אנחנו מברכים על הצטרפות עובדי קו המים בנמל המפרץ לבית של העובדות והעובדים בישראל. איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות מוביל את ענף הימי, עם אלפי עובדות ועובדים בנמלים בכל רחבי הארץ. ההתאגדות הזו היא מכפיל כוח, ומדגישה כי העובדים הם שותפים מלאים להצלחת הנמלים".

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "אני מברך את העובדים על הצטרפותם, מרחב חיפה הוא הבית של כל העובדים בנמלי חיפה ויעמוד לרשותם כדי להעניק להם את הטיפול המסור ביותר, יחד נשיג יותר לעובדים".