בעקבות התערבות ההסתדרות: בוטלו פיטורי טייסיה של חברת ק.א.ל

בעקבות התערבות ההסתדרות: בוטלו פיטורי טייסיה של חברת ק.א.ל

במסגרת פסק הדין שהתקבל בדיון בבית הדין לעבודה, הוחלט שחברת התעופה, שמתמחה במשלוחי מטען מהמזרח הרחוק, תחזור בה מהכוונה לפטר 23 טייסים שסבלו מתנאי בידוד קשים בחו"ל. הצדדים ייכנסו למו"מ להסדרה מלאה של הנושאים שבסכסוך העבודה

בתום דיון בבית הדין לעבודה תל-אביב, הושגה הערב (ג') הסדרה בנוגע לסכסוך העבודה שהוכרז מוקדם יותר היום (ג') בחברת ק.א.ל (קווי אוויר למטען). הרקע לסכסוך העבודה היה תנאי העבודה של טייסי החברה, שטסים לסין ולהונג קונג, וסובלים משהייה ממושכת בתנאי בידוד קשים. לאחרונה נעשו ניסיונות של ההסתדרות והוועד לנהל מו"מ בעניין. הערב כאמור הושגה פשרה בין הצדדים שקיבלה תוקף של פסק דין.

בין היתר הוחלט כי ההנהלה ונציגות העובדים יחד עם ההסתדרות ואיגוד עובדי התחבורה ינהלו מו"מ אינטנסיבי להסדר הנושאים שבסכסוך העבודה. החברה מצדה הודיעה כי תמשוך לאלתר את מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים שהיו מיועדים ל-23 טייסי החברה, שמתמחה בטיסות מטען למזרח הרחוק. הטייסים מצדם יחזרו לעבודה סדירה.

עוד הוסכם בבית הדין, כי אם במהלך המו"מ יועלה מצב חריג, שבו יידרשו יותר מ-48 שעות שהייה עבור הטייסים בנקודת יעד כלשהי, וכל עוד הנושא לא יוסדר בין ועד הטייסים להנהלה, תעבור הסוגייה לדיון בהכרעה בפני סגן יו"ר הדירקטוריון מולי רבינא וכן מול יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "אני שמח וגאה על התוצאה המאוזנת והצודקת שהתקבלה הערב בבית הדין לעבודה. במסגרת הדיון שמרנו על בריאותם וביטחונם התעסוקתי של טייסי ק.א.ל. אין לי ספק שמכאן הצדדים יידעו לעלות על דרך השיח המכבד לטובת החברה והעובדים כאחד".

את ההסתדרות ייצג בדיון עו"ד אלעד מורג ממשרד עורכי הדין אלעד מורג.