ההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי ענפי להעלאת שכר עובדי השמירה והאבטחה

ההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי ענפי להעלאת שכר עובדי השמירה והאבטחה

לפי ההסכם, שנחתם עם הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה, יקבלו כל העובדים בענף שכר שינוע בין 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80% מעליו. עוד כולל ההסכם שי מוגדל בחגים והקמת קרן מיוחדת לרווחה ותרבות. יו"ר ההסתדרות: "הסכם חשוב שישפר את הרווחה הכלכלית והתעסוקתית של כל העובדים בענף"

בשורה לעשרות אלפי עובדי ביטחון ומאבטחים לקראת חג הפסח: איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות חתם היום עם הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל על הסכם קיבוצי ענפי, שיביא להעלאת שכר משמעותית לעובדים.

 לפי ההסכם, כלל המאבטחים ועובדי הביטחון יקבלו שכר שינוע בין 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80% מעל שכר המינימום, לפי סוג ההכשרה שעבר כל עובד. בנוסף, השי בחגים יועלה ויעמוד על 250 שקל לכל עובד. כמו כן, העובדים ייהנו מקרן מיוחדת לרווחה ותרבות.

עוד נקבע בהסכם כי המנוחה השבועית לעובד תהיה בין יום שישי ב-16:00 ליום ראשון ב-4:00 בבוקר. עובדים שיעבדו בשעות הללו יהיו זכאים לגמול עבודה במנוחה שבועית.

 ההסכם יחול על כל המעסיקים בענף השמירה והאבטחה החברים בארגון חברות השמירה בישראל, או שיצטרפו כחברים לארגון במהלך תוקפו של ההסכם.

במו"מ ובגיבוש ההסכם הקיבוצי החשוב היו שותפים יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות יוסי ברבי, מנהל חטיבה באיגוד עו"ד חגי הראל, יו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב, עורכי הדין מהלשכה אורן שרם והילה גבר, וכן סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג. עוד השתתפו במו"מ מנכ"ל הארגון הארצי של חברות השמירה והניקיון פיני שיף, יו"ר הארגון דוד לוי, והיועץ המשפטי של הארגון עו"ד דוד בכור. כן פעל לגיבוש ההסכם מנכ"ל חברת צוות 3 ניר גלבוע.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "רגע לפני חג הפסח, אני שמח לבשר על חתימת הסכם קיבוצי חשוב והיסטורי בענף השמירה והאבטחה שישפר את הרווחה הכלכלית והתעסוקתית של עשרות אלפי עובדים, במיוחד בתקופה המאתגרת שבה נמצא המשק. ההסכם המצוין, שכולל בשורה כמו קרן הרווחה, יביא להגדלת הענף וימשוך אליו עובדים. ההסתדרות כבית של העובדים בישראל פעלה ותמשיך לפעול לחיזוק עובדי ענף השמירה והאבטחה, בדרך להזנקת הכלכלה ויציאה ממשבר הקורונה".

יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי: "לאחר מו"מ מורכב חתמנו היום על הסכם ענפי לעובדי השמירה והאבטחה, שישפר משמעותית את תנאי שכרם ומביא בשורה של ממש. ההסכם יוצר מעטפת של שכר הולם, רווחה ותרבות לכלל העובדים ומעביר אותם ממצב של 'שקופים' לעבר קדמת הבמה. אני רוצה להודות לכל השותפים במו"מ, ובמיוחד ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הרוח הגבית ועל היוזמה להקמת קרן רווחה ותרבות לכלל עובדי השמירה והאבטחה".

מעמד חתימת ההסכם בענף השמירה והאבטחהמעמד חתימת ההסכם בענף השמירה והאבטחה