יו"ר ההסתדרות: "לא נאפשר פגיעה בעובדי מכון וינגייט"

יו"ר ההסתדרות: "לא נאפשר פגיעה בעובדי מכון וינגייט" 

ארנון בר-דוד ביקר היום במכון הלאומי למצוינות בספורט בנתניה כדי לחזק את 250 העובדים מול כוונת ההנהלה לבצע מיקורי חוץ, בניגוד מוחלט להסכם הקיבוצי ולרוח הדברים במו"מ בין הצדדים

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ביקר היום במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט בנתניה, כדי לחזק את העובדים מול כוונות ההנהלה לבצע מיקורי חוץ במכון. זאת בניגוד מוחלט להסכם הקיבוצי הקיים ולרוח הדברים במו"מ בין הצדדים.

לפי ההסכם הקיבוצי במכון וינגייט שנחתם בסוף 2017, חל איסור לבצע מיקור חוץ על חשבון 250 העובדים, אך הנהלת המכון מתעלמת מכך ומוציאה מכרזים שמהווים הפרה בוטה של ההסכם, בין היתר במועדון הספורט, במטבח ובמחלקת אירועים והזמנות.

במכתב שנשלח למנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, עם עותק לשר התרבות והספורט חילי טרופר, ציין יו"ר ועד עובדי מכון וינגייט קותי דרעי כי "המכון פירסם 'החלטה להתקשרות שלא באמצעות מכרז' למתן פתרונות תפעוליים במערך המזון, בליווי כוח אדם רב-תחומי, מתוך כוונה לפגוע בכוחנו הארגוני ולצמצם את העסקת העובדים בהסכם הקיבוצי על ידי מיקור חוץ. התנהגות המכון מנוגדת להסכם הקיבוצי. אני קורא לך לעצור ולבטל לאלתר את כל מיקורי החוץ במכון ולהפסיק את הפגיעה בעובדים".

בביקור היום נכחו גם מנכ"ל ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי, יו"ר מרחב נתניה בהסתדרות משה סמיה וחברי הוועד תומר זלצר ורפי כחלון.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "לא נאפשר פגיעה חד-צדדית במעמד העובדים במכון ונפעל בכל האמצעים שברשותנו למגר את התופעה של מיקור חוץ, גם אם ניאלץ להשבית את המכון בשנה אולימפית זו".

 יו"ר מרחב נתניה בהסתדרות משה סמיה: "למרות הרצון הטוב של העובדים, הנהלת המכון פועלת שלא בתום לב ובניגוד להבטחותיה ומוציאה מכרזים למיקור חוץ על חשבון עובדי המכון המסורים. לא נסכים לכך".

יו"ר ועד עובדי מכון וינגייט קותי דרעי: "לצערנו, המטרה של מנכ"ל המכון היא להפריט ולפרק את המכון תוך הפרטה זוחלת, והכל מתוך כוונה לפגוע בכוחנו הארגוני ולצמצם את העסקת העובדים בהסכם הקיבוצי באמצעות מיקור חוץ. אנו רואים בחומרה מעשים אלו. נעמוד לצד העובדים ולא ניתן לפגוע בהם ובמעמדם".

מימין: תומר זלצר, משה סמיה, ארנון בר-דוד, קותי דרעי ורפי כחלוןמימין: תומר זלצר, משה סמיה, ארנון בר-דוד, קותי דרעי ורפי כחלון