הסכם קיבוצי ראשון ל-250 נהגים בחברה לפיתוח גוש עציון

מעמד חתימת ההסכםמעמד חתימת ההסכם

הסכם קיבוצי ראשון ל-250 נהגים בחברה לפיתוח גוש עציון

הנהגים בחטיבת התחבורה של החברה ייהנו משיפור של תנאי השכר, הזכויות הסוציאליות וההפרשות לפנסיה. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל: "ההסכם כולל הישגים רבים המשפרים את זכויות העובדים ומבטיחים להם מקום עבודה מספק וטוב יותר"

ההסתדרות במרחב ירושלים, הנהלת החברה לפיתוח גוש עציון וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי ראשון להסדרת תנאי העסקתם של כ-250 עובדים המשמשים כנהגים בחברה.

החברה לפיתוח גוש עציון הוקמה בשנת 1984 והיא עוסקת בין היתר בשירותי תחבורה, בנייה, תעשייה ומסחר באזור הגוש. בחטיבת התחבורה של החברה, לגביה נחתם ההסכם, מועסקים כאמור כ-250 נהגים המספקים מענה לתחבורה לכל תושבי ותלמידי אזור גוש עציון - והם חלק מכ-800 אלף עובדים ועובדות בישראל המיוצגים על ידי ההסתדרות.

המו"מ להסכם נערך בשנה וחצי האחרונות בהובלת יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בונפיל; יו"ר אגף תעשייה, מלונאות ותחבורה במרחב דוד מור יוסף; עו"ד קרן קנפו מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי; מזכירות האיגוד המקצועי נועה ברוך יחזקאל וגלית עדיקא ויו"ר ועד העובדים אלדד דוד.

ההסכם, התקף לשלוש שנים, מעניק לעובדים ביטחון תעסוקתי ומשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם שכן הוא כולל שורה של שיפורים בנושאי השכר והזכויות הסוציאליות שלהם.

בנוסף, ההסכם שם דגש רב על פתרון סוגיה עיקרית בחברה והיא פנסיית העובדים הוותיקים אשר מהווים את ליבת ההון האנושי שלה והיו שותפים להקמתה ובנייתה. במסגרת ההסכם גובה אחוזי ההפרשות הפנסיוניות עלה לכלל הנהגים בחברה. כמו כן, הורחבו ההפרשות הפנסיוניות לרכיבי שכר שאינם פנסיונים.

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, אמר במעמד החתימה: "אני מברך על כך שהצלחנו להגיע להסכם הכולל הישגים רבים המשפרים את זכויות העובדים ומבטיחים להם מקום עבודה מספק וטוב יותר. אני מודה לכל עובדי המרחב המסורים על העבודה המקצועית במהלך המו"מ, לוועד עובדי החברה לפיתוח גוש עציון על הנחישות ולהנהלת החברה על שיתוף הפעולה והרצון לצעוד יחד קדימה למען עתיד טוב לכל הצדדים". 

יו"ר אגף תעשייה, מלונאות ותחבורה במרחב, דוד מור יוסף, ציין: "הגענו להסכם מצוין המבטא את ההערכה לעובדים שהם ליבת ההון האנושי של החברה. לצד הבשורה שבהטבות לכל העובדים, מעתה גם לעובדים הוותיקים אשר נותרו שנים בודדות לפרישתם לגמלאות תהיה פנסיה גדולה ומשמעותית יותר באופן שתאפשר להם להתקיים בכבוד".