הסכם קיבוצי חדש במחלבת טרה בנתיבות

ההסכם, שיחול על כ-400 עובדים, קובע בין היתר הגדלה משמעותית של ההפרשות לפנסיה - מעבר לקבוע בחוק, תוספות שכר כלליות בשיעור של כ-7.5%, תוספות שכר אישיות שיחולקו ע"י ההנהלה בתיאום עם הוועד והטבות נוספות לרווחת העובדים

ההסתדרות, ועד עובדי טרה והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש לעובדי המחלבה של החברה הסמוכה לנתיבות. ההסכם, שנוגע לכ-400 עובדים, יהיה תקף לשלוש השנים הקרובות, עד לסוף שנת 2020.

ליווי עובדי טרה והמו"מ על ההסכם נעשו באמצעות איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה בראשות היו"ר הרצל יאקה ומ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, וההסתדרות במרחב הנגב בראשות היו"ר מאיר בביוף. השותפים להובלת המו"מ לגיבוש ההסכם הם מזכיר חטיבה ארצי בהסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה עו"ד אריאל ברנע ומזכירת האיגוד המקצועי ממרחב הנגב אילנה סוויסה. כיו"ר ועד עובדי טרה משמש מנשה פנחס.

כחלק מההסכם נקבע כי כלל העובדים יקבלו תוספת שכר בסך 2.5% בכל אחת משלוש שנות ההסכם (בתנאי שיצברו ותק של תשעה חודשים במועדים אשר נקבעו מראש). לצד זאת, בשנים 2018 ו-2019 תחלק הנהלת החברה לפי שיקול דעתה ותוך התייעצות עם הוועד, תוספות שכר אישיות נוספות לחלק מהעובדים, בגובה של עד 0.75%.

עוד לפי ההסכם נקבע כי כל עובד בוותק של חמש שנים ומעלה יזכה להגדלת ההפרשות הפנסיוניות מצד המעסיק, שיגיעו בסופו של דבר ל-7.25% - גבוה ב-0.75% משיעור ההפרשות המינימלי הקבוע כיום בחוק.

סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי השתתפות החברה בנופש שנתי מרוכז של העובדים תוגדל ל-1,900 שקל לעובד, כי החברה תמשיך לממן מסיבה שנתית לרווחת העובדים בשווי של 150 אלף שקל מדי שנה. זאת ועוד, לפי ההסכם, שווי השי שמעניקה החברה לכל עובד ביום הולדתו יגדל ל-150 שקל, וכל עובד יקבל מדי חודש 100 שקל לניצול בחנות מוצרי המחלבה אשר ממוקמת במפעל.

יו"ר ועד עובדי טרה, מנשה פנחס, מסר: "ההסכם מבשר על הפיכת עובדי טרה למשפחה אחת גדולה - עובדים ותיקים וחדשים. בעזרת עובדיה המסורים והנאמנים טרה צועדת בצעדי ענק בדרכה לכבוש את שוק החלב בישראל. אני מודה לכל העובדים על הפרגון והתמיכה ולוועד, להנהלה ולנציגי ההסתדרות על שיתוף הפעולה למען קידום מעמדם של ההון האנושי בטרה".

יצוין כי הליווי המשפטי להסכם נעשה על ידי עורכות הדין יערה צישינסקי וגלי שטיינברג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

מעמד חתימת ההסכם