חדשות ההסתדרות

 

| צעד נוסף למען שיפור הבטיחות בענף הבנייה: ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ חתמו על הסכם קיבוצי חדש

בהסכם חדש בין הסתדרות עובדי הבניין והעץ לבין התאחדות בוני הארץ, הצדדים הסכימו על הקמת ועדת בטיחות משותפת שתסייע בהטמעת סטנדרטים מקדמי בטיחות בקרב עובדים באתרי הבנייה, בדגש על חובת השימוש בציוד מגן אישי *** הוועדה, שתכלול את נציגי הצדדים, תוכל להטיל קנסות כספיים על עובדים שהפרו את נהלי הבטיחות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם - נדבך נוסף שמצטרף להסכמות החשובות שהושגו בין ההסתדרות לבין המדינה ב-6 בנובמבר". נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק: "ההסכם הוא לא פחות ממהפכה". יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל: "שלב חשוב ביחסי העבודה והירתמות משותפת לשינוי המציאות בשטח"

קרא עוד על צעד נוסף למען שיפור הבטיחות בענף הבנייה: ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ חתמו על הסכם קיבוצי חדש >

| נחתם הסכם קיבוצי בחברת קמהדע

עובדי חברת התרופות קמהדע יזכו לתוספות שכר, מענקי התמדה ושיפור בסעיפי הרווחה. עובדי הניקיון והאריזה ייהנו משיפור בשכרם. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם רואה את טובת העובדים לנגד עיניו"

קרא עוד על נחתם הסכם קיבוצי בחברת קמהדע >

| אושרה הצעת החוק להכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מדובר באבן דרך משמעותית למימוש ההסכמות שקידמה ההסתדרות מול המדינה, באשר לבטיחות בענף הבנייה. העובדה כי בכל אתר בנייה יהיה מעתה איש מקצוע שכל תפקידו הוא לסייע למנהל העבודה לשמור על הבטיחות באתר, מהווה צעד חיוני שיעזור לוודא כי העבודה אכן מתבצעת בהתאם לתקנות הבטיחות.

קרא עוד על אושרה הצעת החוק להכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה >

| ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקו-אופ ישראל

נציגות העובדים דורשת מההנהלה לקיים משא ומתן מיידי על מנת להבטיח את זכויות העובדים ומעמדם, ולוודא כי הרשת תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי העובדים, תוך קיום ההסכמים הקיבוציים. ראש חטיבת המסחר בהסתדרות המעו"ף: "לא נאפשר להציב עובדות מוגמרות בשטח בנוגע לעתידם וגורלם של עובדי הקו-אופ". יו"ר הוועד הארצי של עובדי קו-אופ: "העובדים הם הלב של קו-אופ. לא ניתן לפרק את החברה ונעשה הכול כדי שהיא תישאר שלמה"

קרא עוד על ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקו-אופ ישראל >

| עובדי סאני תקשורת התאגדו בהסתדרות

עובדי החברה, שהינה היבואנית הרשמית של מכשירי הסלולר של סמסונג בישראל, התאגדו, בין היתר כדי לפעול ליצירת מנגנון תמריצים הוגן, בדומה למקביליהם בחברות הסלולר המאוגדות בהסתדרות. ועד הפעולה: "בטוחים שההנהלה תשב איתנו למו"מ, כדי להגיע להסכם שישפר את תנאי העובדים"

קרא עוד על עובדי סאני תקשורת התאגדו בהסתדרות >

| עובדי נס טכנולוגיות בביה"ח הדסה עורכים "קבלת שבת" מול בית המנכ"ל

עשרות עובדי נס המוצבים בביה"ח הדסה בירושלים מפגינים ברגעים אלו מול ביתו של מנכ"ל החברה שחר אפעל, ברמת אפעל. העובדים, השובתים מזה כשלושה שבועות, מוחים על הפגיעה בהתארגנותם ועל הסחבת שנוקטת הנהלת נס במו"מ מולם. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים התריע בפני הנהלות בית החולים ועיריית ירושלים, כי אם לא יקלטו את עובדי נס להעסקה ישירה וישימו סוף לתנאי העסקתם הפוגעניים – ההסתדרות תכריז סכסוכי עבודה

קרא עוד על עובדי נס טכנולוגיות בביה"ח הדסה עורכים "קבלת שבת" מול בית המנכ"ל >

| עובדי נס טכנולוגיות מפגינים הבוקר מול ביתו של מנכ"ל החברה: "קח אחריות, כבד את רצון העובדים"

עובדי חברת נס טכנולוגיות בבית החולים הדסה, מפגינים בשעה זאת מול ביתו של מנכ"ל החברה ברמת אפעל. הם מוחים על הפגיעה בעבודה המאורגנת בחברה והסחבת של ההנהלה במשא ומתן עמם

קרא עוד על עובדי נס טכנולוגיות מפגינים הבוקר מול ביתו של מנכ"ל החברה: "קח אחריות, כבד את רצון העובדים" >

| ברקע הפרסומים על מכירתה: עובדי לומניס קיימו אסיפת הסברה - דורשים להיות מעורבים במו"מ

עשרות עובדי חברת המכשור הרפואי לומניס נטשו את עמדותיהם וקיימו פעולת מחאה בכניסה למפעל ביוקנעם. זאת לאחר שגילו כי מאחורי גבם ובניגוד להצהרות ההנהלה, נרקמה עסקה למכירת החברה בקרוב למיליארד דולר

קרא עוד על ברקע הפרסומים על מכירתה: עובדי לומניס קיימו אסיפת הסברה - דורשים להיות מעורבים במו"מ >

| עובדי נס טכנולוגיות בביה"ח הדסה יערכו מחר קריאת השכמה מול ביתו של מנכ"ל החברה

העובדים יפגינו מול ביתו של המנכ"ל ברמת אפעל במחאה על הפגיעה בעבודה המאורגנת בחברה והסחבת של ההנהלה במשא ומתן עמם

קרא עוד על עובדי נס טכנולוגיות בביה"ח הדסה יערכו מחר קריאת השכמה מול ביתו של מנכ"ל החברה >

| אלפי אנשים עם מוגבלות הגיעו ליריד תעסוקה ענק שנערך לראשונה ביוזמת ההסתדרות

יותר מ-2,000 משתתפים לקחו חלק באירוע ייחודי ומרגש שנערך היום בת"א, במסגרתו למעלה ממאה מעסיקים מהמגזר הממשלתי, הציבורי והפרטי הציעו משרות לאנשים עם מוגבלות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "אנו בעיצומו של שינוי שעובר על החברה הישראלית ביחס לאנשים עם מוגבלות. זהו יום מרגש מאוד בו אנו נחשפים לארץ ישראל היפה כמו שהיינו רוצים שהיא תהיה"

קרא עוד על אלפי אנשים עם מוגבלות הגיעו ליריד תעסוקה ענק שנערך לראשונה ביוזמת ההסתדרות >