חדשות ההסתדרות

 

| הסכם חדש לעובדי החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת

הסכם קיבוצי חדש נחתם היום בין ההסתדרות במרחב גליל מערבי, הנהלת החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת בע"מ וועד העובדים. ההסכם כולל תוספות שכר ודרגות שכר לעובדים, משכורת 13, תוספת שי לחג, מענק הסתגלות והטבות נוספות. הוא רלוונטי לכמה עשרות מעובדות ועובדי החברה, ותוקפו עד סוף שנת 2026.

קרא עוד על הסכם חדש לעובדי החברה לפיתוח עכו העתיקה ונצרת >

| יו"ר ההסתדרות: המדינה חייבת לעשות הכול ועכשיו להשבת בנינו ובנותינו

"אני קורא לכל חברות וחברי ההסתדרות שיש באפשרותם להצטרף היום לעצרת למען החטופים, לעלות לירושלים ולהתייצב לצד משפחות החטופים", כך כתב יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, באיגרת ששלח לפני זמן קצר לעובדות ולעובדי ההסתדרות, עם ציון חצי שנה לטבח שבעה באוקטובר ופרוץ המלחמה. "לנצח ביחד זה להיות יחד גם ברגעים הקשים ביותר. מה שמאחד בין כולנו - זו ההבנה שמדינת ישראל חייבת לעשות הכול ועכשיו כדי שבנינו ובנותינו ישובו הביתה בשלום".

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות: המדינה חייבת לעשות הכול ועכשיו להשבת בנינו ובנותינו >

| יקי חלוצי נבחר שוב ליו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק

יקי חלוצי נבחר לקדנציה שנייה כיו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות. "קיבלתי את אמון הוועידה הזאת פעם נוספת ואני מודה לכם על כך", אמר חלוצי, "המשימה שלי היא להביא לחברי הוועדים, לעובדות ולעובדים, את היכולות של ההסתדרות בעשייה יום-יומית ובשעות משבר. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ברך את חלוצי ואמר: "איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק הוא אחד האיגודים החדשים והחדשניים שיש לנו בהסתדרות. עולם עבודה מורכב עם הרבה אתגרים".

קרא עוד על יקי חלוצי נבחר שוב ליו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק >

| יו"ר ההסתדרות קורא לשרי הפנים והשיכון להתערב מידית במשבר בענף הבניין

בפנייתו לשרים יצחק גולדקנופף ומשה ארבל ציין ארנון בר-דוד כי עליהם להתערב בהגברת קצב הגעתם של עובדים זרים לישראל במקום אלה הפלסטינים, ולהסיר חסמים בירוקרטיים שמעכבים את ההליך. הוא קרא לשניים להיפגש עמו מיידית במטרה לגבש פתרונות אפקטיביים למשבר

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות קורא לשרי הפנים והשיכון להתערב מידית במשבר בענף הבניין >

| סכסוך עבודה בארקיע

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ב"ארקיע", בשל החלטה חד צדדית וחסרת תום לב של ההנהלה לכפות חל"ת על חלק מעובדי החברה למרות התאוששות שוק התעופה ותוך שהחברה מגייסת עובדים חדשים לשורותיה *** מנכ"ל איגוד עובדי התחבורה, עו"ד רועי בליטנטל: "התנהלות הנהלת החברה בחוסר תום לב ובכוחניות, פוגעת בעובדות ובעובדים המסורים שלה, ועלולה לפגוע בעשרות אלפי נוסעים ערב חג הפסח"

קרא עוד על סכסוך עבודה בארקיע >

| מבצע "סבתות סורגות" של הסתדרות הגמלאים ונעמת

מבצע ״סבתות סורגות״: מאות כובעי צמר שסרגו חברות הסתדרות הגמלאים וחברות נעמת, נמסרו השבוע לחיילות ולחיילים ביחידות צה"ל בצפון. לכל כובע צורף מכתב אישי ממי שסרגה אותו. הכובעים נמסרו ע"י יו״ר הסתדרות הגמלאים שמוליק מזרחי, יו״ר הוועדה למעמד האישה בהסתדרות הגמלאים אתי דרור, ויו״ר גמלאיות נעמת מירי לוי בכר.

קרא עוד על מבצע "סבתות סורגות" של הסתדרות הגמלאים ונעמת >

| סכסוך עבודה בהוט מובייל

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ב"הוט מובייל", זאת על רקע מבוי סתום במשא ומתן על הסדרת תנאי העובדים במסגרת הליך ההתייעלות. כמו כן, ההנהלה דרשה שהעובדים יוותרו על תוספות כלכליות שעליהן הוחלט רק לפני כמה חודשים

קרא עוד על סכסוך עבודה בהוט מובייל >

| הסכם קיבוצי לבורסה לני"ע בתל אביב

הצדדים סיכמו על איחוד ושילוב כל ההסכמים בבורסה לחוקת עבודה אחת המאגדת את זכויות העובדים וכן הסכם שכר לשנים 2028-2024 הכולל תוספות שכר ומענקים. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "הבורסה המהווה בית לכלכלה הישראלית, והעובדים ייהנו מהפירות שיהוו קרקע יציבה ופורייה לעובדים"

קרא עוד על הסכם קיבוצי לבורסה לני"ע בתל אביב >