חדשות ההסתדרות

 

| הסכם קיבוצי ראשון במת"ף מקבוצת הבנק הבינלאומי

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, דוחה בשאט נפש את הפרסומים על כוונת של חברת בזק לפטר מאות עובדים בחברות הבת וקורא לדירקטוריון בזק לכבד את ההסכמים הקיבוציים עליהם הם חתומים.

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון במת"ף מקבוצת הבנק הבינלאומי >

| קבלנים עם שני צווי הפסקת עבודה או יותר בשנה, לא ישתתפו במכרזים ממשלתיים

צעד נוסף ביישום ההסכמות שהושגו בין ההסתדרות לממשלה, להגברת הבטיחות בענף הבנייה. אגף החשב הכללי במשרד האוצר הוסיף קריטריונים למאגר הקבלנים הממשלתי לפיהם, קבלן מוכר שניתנו לו שני צווי הפסקת עבודה או יותר בשנה, יושעה לשנה ממאגר הקבלנים ולא יוכל להשתתף במכרזים של משרדי הממשלה

קרא עוד על קבלנים עם שני צווי הפסקת עבודה או יותר בשנה, לא ישתתפו במכרזים ממשלתיים >

| בזק מאיימת בפיטורים, ההסתדרות: "לא נהסס לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו"

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, דוחה בשאט נפש את הפרסומים על כוונת של חברת בזק לפטר מאות עובדים בחברות הבת וקורא לדירקטוריון בזק לכבד את ההסכמים הקיבוציים עליהם הם חתומים.

קרא עוד על בזק מאיימת בפיטורים, ההסתדרות: "לא נהסס לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו" >

| הסכם קיבוצי חדש למייסדי אגד

נחתם הסכם קיבוצי מיוחד לשמירה על זכויות מייסדי אגד גם לאחר השינוי במבנה הבעלות של החברה. הסכם שנחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר מזכירות אגד אבי פרידמן ויו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי קובע כי זכויותיהם של כ-1,300 חברי קואופרטיב אגד יישמרו גם עם הפיכת אגד לחברה בע"מ והכנסת המשקיע הפרטי כבעלים נוסף

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש למייסדי אגד >

| ההסתדרות והנהלת "רשת 13" חתמו על הסכם המסדיר את השלכות המיזוג עם ערוץ עשר על עובדי החברות

ההסכם כולל תנאים מיטיבים לעובדים שיפרשו מרצון ולעובדים שההנהלה תודיע להם על סיום העסקתם כתוצאה מהליך המיזוג בין הערוצים. בדקות האחרונות אישרו חברי דירקטוריון הערוץ את ההסכם. יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "מברך את הצדדים על ההגעה להסכם שישמור ככל הניתן על זכויות העובדים במקביל לחשיבות קידום הצלחת הערוץ הממוזג. ההסתדרות תמשיך לפעול להסדרה קבועה של תנאי עובדי 'רשת 13'"

קרא עוד על ההסתדרות והנהלת "רשת 13" חתמו על הסכם המסדיר את השלכות המיזוג עם ערוץ עשר על עובדי החברות >

| בהמשך לתכנית ניסנקורן-כחלון: הסכם קיבוצי ראשון לעובדי תכנית קרב

ההסכם נחתם במעמד יו"ר ההסתדרות ניסנקורן ושר האוצר כחלון. הוא רלוונטי ליותר מ-3,000 עובדי תכנית קרב למעורבות בחינוך בחברה למתנ"סים, בהם מדריכים הפועלים באלפי גנים ובתי ספר בארץ. ההסכם מעגן את הישגי תכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תבניות העסקה פוגעניות משנת 2015, ובהם העסקה במשכורת חודשית במשך 12 חודשי השנה והשוואת התנאים הסוציאליים לנהוג בשירות המדינה

קרא עוד על בהמשך לתכנית ניסנקורן-כחלון: הסכם קיבוצי ראשון לעובדי תכנית קרב >

| סכסוך עבודה בסלקום

ברקע לסכסוך: כוונת החברה לפטר כ-250 עובדים במסגרת הליך התייעלות ומבוי סתום במו"מ בין נציגות העובדים לבין הנהלת החברה. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת להגן על ביטחונם התעסוקתי של העובדים". יו"ר איגוד עובדי הסלולר, יקי חלוצי: "אני קורא למנכ"ל החברה להיכנס למו"מ אינטנסיבי כדי למצוא פתרון למשבר". יו"ר ועד סלקום, מיה יניב: "הניסיונות הכושלים של מנכ״ל סלקום לעשות הפרד ומשול בין עובדי החברה לוועד, לא יצליחו"

קרא עוד על סכסוך עבודה בסלקום >

| ההסתדרות לבית הדין: הנהלת ביה"ח הדסה מנסה "לטהר" את מחלקת המחשוב שלה ממובילי מאבק העובדים

בידי ההסתדרות ראיות המעידות כי הדסה, הטוענת דווקא לקשיים תקציביים, מנסה לפתות את עובדי המחשוב שלה המועסקים כעובדי קבלן מטעם "נס טכנולוגיות", להסכים להצעותיה לפירוק הוועד באמצעות תוספות שכר ותנאי העסקה משופרים. בבקשתה לבית הדין דורשת ההסתדרות לחייב את הדסה בפיצויים בגובה מיליון שקל על מהלכיה האסורים הפוגעים בהתאגדות עובדיה

קרא עוד על ההסתדרות לבית הדין: הנהלת ביה"ח הדסה מנסה "לטהר" את מחלקת המחשוב שלה ממובילי מאבק העובדים >

| הסכם קיבוצי ראשון והיסטורי לאחים ולאחיות בבית החולים החרדי "מעייני הישועה"

כ-450 האחים והאחיות בביה"ח החרדי בבני ברק יזכו לראשונה להצמדת תנאי שכרם לנהוג במגזר הציבורי ולהגדלה משמעותית של הפרשותיהם לפנסיה. עוד כולל ההסכם: מענקים, תוספות על משמרות ועוד. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם במעייני הישועה מוכיח כי התאגדות בהסתדרות מצמצמת פערים חברתיים. כעת נירתם להשלמת המשימה לשיפור ולחיזוק התנאים של שאר הסקטורים בביה"ח"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון והיסטורי לאחים ולאחיות בבית החולים החרדי "מעייני הישועה" >

| הישג להסתדרות בחברת רפאל: 400 עובדי קבלן יועברו להעסקה ישירה

במסגרת הסכם חדש נקבע כי יוגדל מספר העובדים שיועברו להעסקה ישירה בחברה, מ-150 עליהם הוסכם ב-2016, ל-400. הקליטה תהיה הדרגתית עד 2022. ניסנקורן: "קליטת עובדי קבלן להעסקה ישירה מסייעת להגביר את השוויון ולצמצם פערים בחברה"

קרא עוד על הישג להסתדרות בחברת רפאל: 400 עובדי קבלן יועברו להעסקה ישירה >