הסכם קיבוצי ראשון בחברת האבטחה אלקטרה סקיוריטי מקבוצת אלקטרה

ההסכם קובע בין היתר כי השכר התחלתי בחברה יהיה גבוה משמעותית מהמקובל בתחום, תוספות שכר במהלך תקופת ההסכם, מענקים כספיים ועוד *** ההטבות להן יהיו זכאים העובדים כחלק מההסכם, יתווספו לתנאי ההסכם הקיבוצי הכללי בענף השמירה והאבטחה שנחתם בשנת 2014 *** יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם ממנו ייהנו עובדי אלקטרה סקיוריטי מצטרף לשורת המהלכים שקידמה ההסתדרות במטרה לשפר את מעמדם של עובדי השמירה והאבטחה בישראל"

ההסתדרות, הנהלת חברה האבטחה אלקטרה סקיורטי מקבוצת אלקטרה וועד העובדים חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי ראשון ופורץ דרך, שיחול על כ-120 עובדי החברה. אלקטרה סקיוריטי מספקת בעיקר שירותי "אבטחה מדלגת" באמצעות מאבטחים רכובים על אופנועים, ובין לקוחותיה נמנים בנק הפועלים, בנק לאומי, קופ"ח מכבי והוט מובייל.

מעמד החתימה על ההסכם נערך בבית ההסתדרות בתל-אביב בנוכחות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל אלקטרה סקיורטי אריק רגב, יו"ר איגוד עובדי השמירה פרדי כהן, מזכיר ארצי בחטיבת עובדי השמירה יוסי ברבי ויו"ר ועד הפעולה אורי בצלאל. התאגדות העובדים, כמו גם המו"מ לחתימת ההסכם, מלווים על ידי עו"ד חגי הראל מההסתדרות במרחב השרון.

עובדי אלקטרה סקיורטי התאגדו לאחר ש"ח.א.ש", החברה הקודמת בה הועסקו, פורקה ופעילותה נרכשה באוגוסט האחרון על ידי קבוצת אלקטרה. העובדים התארגנו בהסתדרות על רקע רצונם להסדיר את תנאי העסקתם בחברה באופן קיבוצי.

ההסכם אליו הגיעו הצדדים, לאחר מו"מ שהתנהל מאז הסתיים מהלך ההתאגדות, תקף למשך שלוש שנים. כחלק ממנו נקבע כי השכר ההתחלתי החברה יעמוד על 38 שקל לשעה - גבוה משמעותית מהמקובל בתחום. במהלך תקופת ההסכם יזכו העובדים הזכאים לכך גם לתוספת שכר שעתית של עד 3 שקלים, שתחולק למספר פעימות.

ההסכם כולל אף חלוקת מענקים כספיים בגובה של עד 2,000 שקל, בהתאם לוותק העובדים וללו"ז שנקבעו בהסכם, וכן לתוספת מיוחדת במקרים של פעילות לא שגרתית בגובה 500 שקל לעובד. עובדים אשר משמרתם תפוצל יקבלו על כך גמול נוסף.

עוד נקבע בהסכם כי כלל עובדי החברה אשר היו מועסקים בחברת "ח.א.ש" עם רכישתה, ייהנו ממענק מיוחד בגובה 360 שקל. מתוקף ההסכם, כלל עובדי אלקטרה סקיורטי יקבלו מתנות באירועים משפחתיים וחגים בשווי דומה לשאר עובדי קבוצת אלקטרה. ההסכם מסדיר גם את השתתפותה הכספית של הנהלת אלקטרה סקיורטי בפעילויות הרווחה השונות של הוועד.

יצוין כי ההטבות מהן ייהנו העובדים כחלק מההסכם, מתווספות לתנאי ההסכם הקיבוצי הענפי בענף השמירה והאבטחה שנחתם בשנת 2014 בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן למנכ"ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה פיני שיף, וכולל בין היתר קרן השתלמות, פנסיה מוגדלת, דמי הבראה משופרים ועוד.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד החתימה על ההסכם: "הסכם זה מתווסף לשורת מהלכים שקידמנו במטרה לשפר את מעמדם של עובדי השמירה והאבטחה בישראל, כמו ההסכם הענפי והגדלת השכר ההתחלתי בענף. אני מברך את עובדי אלקטרה סקיוריטי על בחירתם להתאגד בהסתדרות, בחירה אשר הוכיחה את עצמה עם החתימה על ההסכם הקיבוצי שיביא לשיפור משמעותי בתנאי העסקתם".

מנכ"ל אלקטרה סקיוריטי אריק רגב, ציין: "אני מברך על חתימת ההסכם. יחד עם העובדים נמשיך לפעול למען הצלחת החברה והמשך פיתוחה כדי שנוכל להעניק ללקוחותינו ביטחון אמיתי ומקצועי".

יו"ר איגוד המלונאות, הכימיה, השמירה והניקיון, פרדי כהן, הוסיף: "אנו גאים בכך שהצלחנו להסדיר לראשונה את ביטחונם התעסוקתי והכלכלי של עובדי אלקטרה סקיורטי. אני רוצה לברך את כל העוסקים במלאכה על ההסכם המצוין עליו חתמנו, הסכם המשקף את הוקרת התודה וההערכה לעובדים".

יו"ר ועד הפעולה, אורי בצלאל: "אני מברך את עובדי החברה על חתימת ההסכם החדש, אשר שם דגש על שדרוג שכרם ומעמדם, כך שיוכלו להמשיך ולבצע את משימותיהם בצורה המקצועית והאחראית ביותר. אני מודה על הליווי של ההסתדרות ולהנהלת החברה שהייתה קשובה לצרכי העובדים במהלך המו"מ".