בול בזמן: הצדעה בולאית לציון מאה שנה להסתדרות

בול בזמן: הצדעה בולאית לציון מאה שנה להסתדרות

בול מאה שנה להסתדרות הושק בישיבת הנהגה מיוחדת, במעמד יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין, יו"ר ארגון העובדים הארצי בדואר ישראל, שמעון פרג'ון, ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא. מעצבת הבול, מירי ניסטור: "המסר העיקרי שהיה חשוב לי להעביר בבול הוא שההסתדרות היא בית לכל העובדים במדינה ומייצגת את קשת הגוונים של החברה הישראלית"

לרשימה המכובדת של בולי מדינת ישראל הצטרף היום בול חדש שמציין מאה שנה להקמת ההסתדרות. הבול הושק בישיבת הנהגה מיוחדת שנערכה בבית נבחרי ההסתדרות, במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין, מנכ"ל ההסתדרות, עו"ד אופיר אלקלעי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, יו"ר ארגון העובדים הארצי בדואר, שמעון פרג'ון ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא.

ערכו הנקוב של הבול החדש הוא 2.5 שקל - שווה ערך למשלוח מכתב רגיל בארץ, והוא יופץ החל מהיום בסניפי הדואר ברחבי המדינה.

מידי שנה מנפיק השירות הבולאי כ-40 בולי דואר חדשים אשר מייצגים בתוכן שמופיע בהם את עמדותיה וערכיה של המדינה, ואת המוסדות והאישים שיש להם תרומה מכרעת לקיומה. מאז הקמת המדינה, ולאורך השנים, בולי ישראל תופסים מקום של כבוד בבולאות העולמית, זוכים לעניין רב ונחשבים למבוקשים על ידי האספנים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הודה לדואר ישראל ולשירות הבולאי במעמד הנפקת הבול וציין כי: "במאה השנים שחלפו מאז הקמתה, הצליחה ההסתדרות למצב את מעמדה כאחד מארגוני העובדים הבולטים בעולם. נמשיך למנף את עוצמתה של העבודה המאורגנת כדי להבטיח שהעובדים בישראל, בדיוק כמו הדמויות שמופיעות על הבול – יהיו תמיד זקופי קומה, ויביטו למעלה וקדימה – אל העתיד".

מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר: "אנו גאים להשיק את הבול, אשר מבטא את ההכרה וההערכה לחשיבותה של ההסתדרות הכללית בעיצוב פני החברה ותרומתה לרווחתם של העובדים בישראל".

בול ההצדעה להסתדרות עוצב על ידי מעצבת הבולים הוותיקה מירי ניסטור. הצעתה של ניסטור נבחרה בהליך תחרותי בו לקחו חלק בכירי המעצבים בתחום. בגוף הבול מופיעים איורים של עובדים שמייצגים עבודות ומגזרים שונים בחברה הישראלית. בין עבודותיה הקודמות של ניסטור: בול המאבק בסרטן השד, בול לחגיגות 60 שנה למדינת ישראל, בול אריק איינשטיין, בול המוקדש לשפת הסימנים ובולים נוספים. 

על עבודתה העידה ניסטור: "המסר העיקרי שהיה חשוב לי להעביר בבול הוא שההסתדרות היא בית לכל העובדים במדינה ומייצגת את קשת הגוונים של החברה הישראלית. כדי לחבר עבר עם עתיד לקומפוזיציה של הבול, שאבתי השראה מכרזות עבר שעוצבו עבור ההסתדרות בעשור הראשון למדינה. הקפדתי על שפה ויזואלית נקייה ועכשווית, תוך שימוש בגווני הכחול שמופיעים גם בדגל ישראל וגם בלוגו ההסתדרות. התרגשתי לשמוע על הבחירה בעיצוב שלי ואני רוצה להודות לכל צוות השירות הבולאי וההסתדרות על המעמד. עבורי, זו הזדמנות מיוחדת להעביר מסרים של שוויון ולקחת חלק באירועי המאה של ארגון שהיה שותף מוביל להקמת המדינה".

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, הסביר כי: "הבול החדש מהווה הצדעה לאחד הארגונים החשובים במדינת ישראל, אשר תורם תרומה משמעותית להתפתחותה הכלכלית של המדינה". שפירא אמר כי "בולים מהווים סמל לתרבות ודרכם אנו מנציחים אירועים היסטוריים, נופי ישראל, נושאים מהתרבות הישראלית והעולמית, דמויות מפתח בתולדותינו ועוד".

יו"ר ארגון העובדים הארצי בדואר ישראל וחבר הנהגת ההסתדרות, שמעון פרג'ון, אמר כי: "להסתדרות יש תרומה עצומה לקידום מעמד העובדים במדינת ישראל ובדואר ישראל בפרט. תרומה זו באה לידי ביטוי בחיי היומיום, בתמיכה והגנה על העובדים ובסיוע לצמיחתה של החברה גם בתקופות קשות".

לצפייה בסרטון המתאר את הליך היצירה של בול מאה שנה להסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד (מימין) ומנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי אלחנן שפיראיו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד (מימין) ומנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי אלחנן שפירא

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, מנכ"ל ההסתדרות אופיר אלקלעי, יו"ר ההסתדרות בר דוד ומנכ"ל הדואר גולדשטייןיו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, מנכ"ל ההסתדרות אופיר אלקלעי, יו"ר ההסתדרות בר דוד ומנכ"ל הדואר גולדשטיין

מעמד השקת הבולמעמד השקת הבול

מנכ"ל הדואר דני גולדשטיין, יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ומעצבת הבול מירי ניסטורמנכ"ל הדואר דני גולדשטיין, יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ומעצבת הבול מירי ניסטור