לאיזה מרחב אני שייך?
עמוד הבית    חדשות    נהגי "סופרבוס" התארגנו בהסתדרות: "מתייחסים אלינו כמו אל עבדים"
נהגי "סופרבוס" התארגנו בהסתדרות: "מתייחסים אלינו כמו אל עבדים"


15-06-2010

עובדי חברת סופרבוס, המפעילה קווים בקריית ספר, רמלה ובית שמש התאגדו בהסתדרות ובין היתר הם טוענים שלא משלמים להם שעות עבודה מעבר לחוק, אי תשלום על כל שעות העבודה, חוסר אפשרות לאכול ולעשות את צרכיהם, קנסות שרירותיים ועוד *** התגובה של ההנהלה: השעיה ופיטורים של חברי הועד ואיומים על העובדים לבטל את ההצטרפות להסתדרות *** ההסתדרות הציבה אולטימאטום לחברה להכיר בהתארגנות תוך שבוע

 

נהגי חברת " סופרבוס", המפעילה קווי אוטובוס בזכיינות משרד התחבורה בקריית ספר, רמלה ובית שמש התאגדו בהסתדרות.

יו"ר האגף להתאגדות עובדים, עו"ד שי תקן שלח היום מכתב להנהלת החברה ובו הוא דורש מההנהלה להכיר בהסתדרות כארגון היציג של העובדים תוך שבוע, עד לתאריך ה- 22.6.10 ולפתוח במו"מ קיבוצי. כמו כן להפסיק באופן מיידי את כל האיומים וההתנכלויות האישיות לעובדים. תקן קורא במכתבו לחברה "להתעשת, לחדול ממעשיה הפסולים, להכיר ביציגות העובדים ולקיים מו"מ ענייני ואינטנסיבי להסדרת תנאי העסקת העובדים".

בחברת "סופרבוס" מועסקים כ- 300 נהגים וכ- 50 עובדים. הנהגים משתכרים בממוצע בכ- 5000 ₪ לחודש. חברת "סופרבוס" נמצאת בבעלות אלי בליליוס שהוא איש עסקים בירושלים  והמנכ"ל אייל וקס.

 

העובדים טוענים כי החברה לא משלמת להם על כל שעות העבודה, שבתוך הדו"ח החודשי חסרות שעות ושקצין הבטיחות מחליט באופן חד צדדי כל קנסות שרירותיים היורדים להם בשכר. כמו כן, לנהגים טענות בעניין סידור העבודה והיקף שעות העבודה של הנהגים. עוד מתלוננים הנהגים של הקווים הפנימיים בבית שמש שאין תחנת מנוחה לעשות צרכים ומקום לאכול והם נאלצים בשעות המעבר בין קו לקו להישאר באוטובוס. הנהגים ברמלה וקריית ספר טוענים כי יש אוטובוסים שאינם תקינים.

 

לאחרונה התאגדו העובדים בהסתדרות במרחב ירושלים תחת הדרכתו של מזכיר איגוד המקצועי במרחב י"ם ומחזיק תיק התחבורה, דוד מור יוסף. אולם מיד לאחר ההתארגנות בהסתדרות החלה ההנהלה בסדרה של התנכלויות: החברה פיטרה עובד שפעל להתאגדות העובדים. כמו כן, חבר ועד, חנן כבירי נמצא לקראת שימוע לפני פיטורים. העובדים מדווחים כי ההנהלה מאיימת על העובדים לבטל את ההצטרפות להסתדרות ומאיימת עליהם שתרע את סידור העבודה שלהם במידה ולא יבטלו את ההצטרפות להסתדרות.מור יוסף אומר היום כי: "מדובר בנהגים שמשתכרים בממוצע בכ- 5000 ₪ לחודש ולא זוכים לתנאי עבודה הולמים. אנו עומדים על זכותם להתארגן וניאבק יחד איתם על זכות זו".

 

 חבר הועד, חנן כבירי אומר: "החברה מתייחסים אלינו לא כאל נהגים אלא כאל עבדים. אנחנו התאגדנו כדי להפסיק אחת ולתמיד את היחס המבזה והמשפיל הזה ולהגיע להסכם שיאפשר לנו כבוד במקום העבודה ופרנסה סדירה".

 

בהסתדרות אומרים כי אם החברה לא תיכנס למסלול של הידברות, יאלצו ההסתדרות והעובדים לנקוט בצעדים ארגוניים ואף לקיים שיבושי עבודה בחברה.אודות  הטבות לחברים  מוסדות ההסתדרות  חדשות  פעילות ההסתדרות  הקו החם  מפת אתר