יו"ר חדש להסתדרות עובדי המדינה: עו"ד אופיר אלקלעי

יו"ר חדש להסתדרות עובדי המדינה: עו"ד אופיר אלקלעי

אושר מינויו של מנכ"ל ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי לתפקיד יו"ר הסתדרות עובדי המדינה. אלקלעי יחליף את אריאל יעקבי שפורש מהתפקיד לאחר 16 שנות כהונה

עכשיו זה רשמי: עו"ד אופיר אלקלעי הוא יו"ר הסתדרות עובדי המדינה החדש שנבחר להחליף בתפקיד את אריאל יעקבי. המינוי אושר לפני זמן קצר על ידי מוסדות ההסתדרות וייכנס לתוקף באופן מיידי.

אלקלעי, שמכהן מאז שנת 2019 כמנכ"ל ההסתדרות וכראש מטה יו"ר ההסתדרות, שימש בשני העשורים האחרונים בשורת תפקידים בכירים בארגון, בהם: מנכ"ל הסתדרות המעו"ף, מנכ"ל העמותות לקידום מקצועי ומנכ"ל מועדון "שלך". במקביל לתפקידו הנוכחי, אלקלעי הוא גם חבר בוועדת המינויים ובמועצה של המוסד לביטוח לאומי, ומשמש כיו"ר הדירקטוריון במגוון חברות וגופי סמך של ההסתדרות, ביניהם: הוצאת הספרים "עם עובד", מועדון הצרכנות "ביחד בשבילך", מועדון "עובדים בריא" ואתר החדשות "דבר". כמו כן, אלקלעי מכהן כחבר הוועד המנהל במספר גופי מחקר ומורשת בהם: בית בן גוריון, מכון אבשלום, פורום ארלוזורוב, המסלול האקדמי של המכללה למינהל וגופים נוספים.

בתקופת כהונתו כמנכ"ל ההסתדרות, אלקלעי הוביל את התכנון האסטרטגי להרחבת פעילות הארגון והגדלת סל השירותים לחברים. ברוח חזונו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הוא הקים את מערך ההשכלה "לומדים ומתקדמים", היה שותף בכיר לייסוד פורום העצמאים בהסתדרות, ניהל תהליכי חדשנות ופיתוח ארגוני, קידם את הקמת קרן הסיוע ההדדי והרחיב משמעותית את פעילות המועדונים "ביחד בשבילך" ו"עובדים בריא". בנוסף, אלקלעי פעל להכנסת טכנולוגיות חדשות ושיטות עבודה מתקדמות להסתדרות, תוך חיזוק הדרג המקצועי בארגון.

כיו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אלקלעי יהיה אמון על ייצוגם של כשמונים אלף חברי הסתדרות, שמועסקים בכל משרדי הממשלה, בחברות וברשויות הממשלתיות. בין הגופים שעובדיהם משתייכים להסתדרות עובדי המדינה: המוסד לביטוח לאומי, שירות התעסוקה, רשות המיסים, חברת הדואר, רשות מקרקעי ישראל, נתיבי ישראל, רשות המים, רשות החדשנות, המועצה הישראלית לצרכנות, רשות שיקום האסיר ומקומות עבודה נוספים.

אלקלעי (52), נשוי ואב לארבעה, מתגורר בקיבוץ הראל. הוא יוצא יחידת שלדג 51, בוגר תואר ראשון במשפטים במסלול האקדמי של המכללה למינהל, ותואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הודה לאריאל יעקבי שעמד בראש הסתדרות עובדי המדינה מאז שנת 2006: "אריאל הקדיש עשרות שנים מחייו לשירות החברה והמדינה, והיה שותף חשוב למאבקים ולהסכמים שעזרו לשפר את תנאי העסקתם של רבבות עובדים במדינת ישראל. אני מודה לו על תרומתו החשובה, ומאחל לו הצלחה רבה בפרק החדש בחייו".

בר-דוד בירך את אופיר אלקלעי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה הנכנס, ואמר כי:  "אופיר מלווה אותי בעשייה משמעותית למען העובדים והגמלאים כבר קרוב לשני עשורים. כשותף לדרך, אין לי ספק שהוא האיש המתאים ביותר לשקם את הסתדרות עובדי המדינה ולהוביל אותה להישגים חדשים. מדובר באחד האיגודים המקצועיים החשובים ביותר בהסתדרות, ולכן המלצתי לתפקיד על האדם הנחוש ביותר שאני מכיר כדי לעזור לי להוביל מהפכה לשיפור מעמדם של עשרות אלפי עובדים שמהווים את עמוד השדרה של מדינת ישראל".  

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעייו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי