מגויסים למענכם

מגויסים למענכם

ההסתדרות תעמיד סיוע מקיף לכלל משרתי/ות המילואים בישראל ולבני משפחותיהם - גם אם אינם חברי הסתדרות. סל השירותים יכלול: סיוע משפטי מול מעסיקים, ייצוג סטודנטים מול מוסדות אקדמיים, עזרה בחיפוש עבודה, הנחות ברכישת כרטיסים למופעי מוזיקה ותרבות והטבות רבות נוספות. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "מדובר במעטפת סיוע מיידית, שתספק למילואימניקים הגנות חשובות והטבות ייחודיות"

 

"כל מילואימניק צריך לדעת שבזמן שהוא נלחם למען המדינה, יש מי שנלחם עבורו ועבור האנשים היקרים שמחכים לו בבית", כך אמר היום (ב') יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בעת שהכריז על מיזם חדש של ההסתדרות למען המילואימניקים/ות ובני משפחותיהם.

במסגרת המיזם "מגויסים למענכם", ההסתדרות תאפשר למאות אלפי חיילי המילואים, שגויסו מאז השבעה באוקטובר, לקבל סל שירותים מגוון מטעם הארגון ומוסדותיו, גם ללא חברות בהסתדרות. המהלך יונגש לציבור הרחב במגוון ערוצי תקשורת וברשתות החברתיות, ויכלול פירוט של אפיקי הסיוע ואת דרכי הפנייה לקבלתו. "נפעל בכל מקום שהמדינה תשאיר חלל ריק", מדגיש בר-דוד, "וניתן מעטפת נוספת ומיידית, שתספק לחיילות ולחיילי המילואים הגנות חשובות והטבות ייחודיות".

"כבר שלושה חודשים וחצי שמיטב בנינו ובנותינו מחרפים נפשם בשירות המדינה. אל מול סיפורי העוז והגבורה של חיילי המילואים, בולטת המציאות העגומה שעמה הם אמורים להתמודד בעקבות ההקרבה שלהם", מסביר יו"ר ההסתדרות. "החל באובדן פרנסה של אחד מבני הזוג, דרך פגיעה קשה בלימודים בקרב סטודנטים, ועד לסכנת קריסה כלכלית של בעלי עסקים. המדינה חייבת להשקיע את מירב המאמצים כדי לתקן את העוולה הזאת, ולהבטיח רשת ביטחון לכל משרתי המילואים. עד שהמצב ישתנה - ההסתדרות בראשותי תעמיד מערך סיוע מקיף למען כל חיילות וחיילי המילואים בארץ".  

ההחלטה על תכנית הסיוע למילואימניקים ולבני משפחותיהם התקבלה פה אחד בהנהגת ההסתדרות, ועיגנה שורה של הטבות ושירותים למשרתות ולמשרתי המילואים - בין אם הם חברי הסתדרות או לאו.  

בין השירותים וההטבות שיוצעו לחיילות ולחיילי המילואים, ולבני ובנות זוגם:

  • סיוע משפטי: מוקד החירום של ההסתדרות (2383*) יתוגבר ופעילותו תורחב למטרות סיוע למשרתי המילואים, בני/בנות זוגם ובני משפחותיהם. עשרות עורכי דין מומחים בדיני עבודה יספקו ייעוץ משפטי לנשות ולאנשי המילואים, על מנת להבטיח את זכויותיהם במקומות העבודה, ולטפל במקרים של פגיעה בתנאי העסקתם או פיטורים בעקבות שירות המילואים.
  • עזרה בחיפוש עבודה: ההסתדרות בשיתוף אתר AllJobs תעמיד לכל  מילואימניק/ית חודש שימוש חינם במנוי  VIPבאתר הדרושים הגדול בישראל. בנוסף, כל מילואימניק/ית יקבל במסגרת זו גם אבחון של קורות החיים ו-וובינר מקצועי שייתן כלים למציאת עבודה.
  • סיוע כולל לבני המשפחה של המילואימניקים, לרבות מעטפת סיוע של נעמת לנשים.
  • סיוע למילואימניקים סטודנטים וייצוגם מול המוסדות להשכלה גבוהה, במקרים שבהם לא ניתנו ההתאמות כנדרש או חלה פגיעה בזכויות הסטודנט/ית בעקבות השירות במילואים. 
  • העשרה ופנאי: סדרת הרצאות מקוונות בחינם בנושאי זכויות עבודה, חוסן אישי, זוגיות ומשפחה ועוד.
  • כרטיסים מוזלים למופעי מוזיקה, תרבות והצגות ברשת מועדוני FRIENDS מבית ההסתדרות בכל רחבי הארץ.

מנכ"ל ההסתדרות, דודו בצלאל, הצטרף ליו"ר ההסתדרות והוסיף: "מאז השבעה באוקטובר, אני, כמו אלפי ישראלים, יצאתי מביתי כדי להילחם על הבית של כולנו. אני והאחים שלי מגדוד אלון עזבנו את המשפחות שלנו, את הילדים, את העבודות, ויצאנו לחודשים ארוכים בעזה כדי להגן על עתיד המדינה. אין לנו ארץ אחרת. זו הסיבה שאני כל כך גאה שהמשימה הראשונה שהטיל עלי יו"ר ההסתדרות ברגע שחזרתי הביתה ולעבודה, היא יוזמה שתעזור לחזק את כל המילואימניקים בישראל. ההסתדרות היא לא רק ארגון עובדים. זו תנועה חברתית שעוצמתה והשפעתה נובעות מערכים כמו ערבות הדדית והכוח של ביחד. כך נעזור אחד לשני, וכך נשקם ונבנה מחדש את כל מה שניסו להרוס לנו".  

נזכיר כי מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", ההסתדרות מפעילה מוקד חירום שמעניק מענה לכלל הציבור, בנושאי זכויות בעבודה ובמגוון סוגיות נוספות. במסגרת זו, ההסתדרות עזרה לתאם פתרונות דיור זמני למאות משפחות שפונו מבתיהן, והנגישה סיוע נפשי לאלפי פונים בעזרת איגוד העו"ס והסתדרות הפסיכולוגים בישראל. במקביל לכך, ובעזרת עובדי המרחבים, ממלאת ההסתדרות תפקיד מוביל בעשרות יוזמות סיוע מקומיות מצפון ועד דרום. לפני כשבועיים, ההסתדרות ומאות גופים ציבוריים ומסחריים שחברו ליוזמתה, עצרו את המשק למאה דקות כאות הזדהות ל-100 ימים מאז פרוץ המלחמה.

משרתי/ות מילואים? לחצו כאן כדי למתחם "מגויסים למענכם"

צילום: שאטרסטוקצילום: שאטרסטוק