בכירי קונפדרציית האיגודים המקצועיים הגרמנים נפגשו עם יו"ר ההסתדרות

בכירי האיגודים המקצועיים הגרמנים (DGB) נפגשו עם יו"ר ההסתדרות

מדובר ביוזמה של DGB להבעת סולידריות עם ישראל ועם ההסתדרות  

משלחת של בכירי קונפדרציית האיגודים המקצועיים הגרמנים (DGB), נפגשה היום עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בבית ההסתדרות בתל אביב. מדובר ביוזמה של DGB להבעת סולידריות עם ישראל ועם ההסתדרות, בהמשך למהלכי סיוע נוספים של הקונפדרציה בחודשים האחרונים, מאז פרוץ המלחמה.

בפגישה השתתפו: שטפן קורצל, אחד מארבעת חברי הנהגת ה-DGB, אניקה וונשה מנהלת המחלקה הבינלאומית וברנרד שולץ מהמחלקה הבינלאומית ומי שהיה בעבר נספח העבודה של שגרירות גרמניה בישראל. וכן, יו"ר האגף לקשרים בינלאומיים בהסתדרות גרשון גלמן, מנכ״ל האגף פיטר לרנר ומנהלת הקשרים הבינלאומיים אביטל שפירא-שבירו.

במהלך שהייתם בארץ, צפויים חברי המשלחת הגרמנית לבקר גם במטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים, לערוך סיור בעוטף עזה, לבקר תושבים מפונים בבתי מלון, ולהיות נוכחים בפעילות של תנועת "דרור ישראל".  

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, אמר במהלך הפגישה: "אנו מקדמים אתכם בברכה ובהערכה. הברית בין ישראל לגרמניה ובין ההסתדרות ל-DGB עמדה במבחנים רבים - ואנו מעריכים מאוד את העמידה שלכם לצידנו בתקופה קשה זאת.

"המאבק והמלחמה בטרור לא הסתיימו. זאת מלחמה של כלל העולם המערבי נגד כוחות אופל שיכולים לפעול בכל מקום. אני בטוח שנתקן את מה שצריך לתקן ונבנה מנהיגות חדשה במדינה, וגם נהיה שותפים לה.

"להסתדרות יש תפקיד לא פשוט בתקופה הזאת, גם מול הממשלה הנוכחית. דאגנו שהכלכלה לא תיפגע ושמקומות עבודה ימשיכו לעבוד, חלקם גם תחת אש, כמו עובדי חברת החשמל, הרכבת, הכבאים. יש מפעלים בשדרות, בנתיבות, בצפון. יש תעשיות ביטחוניות שעובדות סביב השעון. ישראל היא מדינה חזקה מאוד".

עוד אמר יו"ר ההסתדרות לנציגי קונפדרציית האיגודים המקצועיים הגרמנים: "אנחנו זקוקים לעזרה שלכם בקונגרסים בעולם. אני מניח שבשנה הקרובה יהיו לא מעט ביקורות על ישראל, וזה מטריד אותי. אני חושש שהאיגודים המקצועיים בעולם אינם מבינים את המצב האמיתי. אינם מבינים מי הותקף. אני בטוח שהידידות והשותפות בין שני העמים, בין שתי המדינות ובין האיגודים - תמשיך".

שטפן קורצל מהנהגת ה-DGB, אמר: "חשוב לנו להיות כאן, בישראל, ולהביע סולידריות. חברות אמיתית נמדדת בשעת משבר. בגלל זה חשוב לנו לפגוש אנשים מכל המגזרים, לדבר איתם ולראות מה אנחנו יכולים לעשות כדי להמשיך ולסייע. הרבה צעירים נכנסו לאיגודים בגרמניה וניהלנו מאבקים מוצלחים להגדלת השכר. יש גם השתלבות רבה של נשים, ובראש 5 מתוך 8 איגודים עומדות נשים".

יו"ר האגף לקשרים בינלאומיים בהסתדרות, גרשון גלמן, אמר: "אני מעריך מאוד את הגעתכם בזמן זה. זהו ביטוי ליחסים ההדוקים בינינו ולסולידריות הרשמית והלא-רשמית של גרמניה".

מנכ״ל האגף לקשרים בינלאומיים בהסתדרות, פיטר לרנר, אמר: "ארבעת החודשים האחרונים היו עבורי משני חיים. כשאנחנו מדברים פה על סולידריות והבעת אמון שלכם בנו, אז הסולידריות הבסיסית שלי בשבעה באוקטובר הייתה כלפי בני עמי, בישראל, ולהתייצב בצבא".

מנהלת הקשרים הבינלאומיים בהסתדרות, אביטל שפירא-שבירו, אמרה: "תודה שאתם נותנים למילה 'סולידריות' את המשמעות האמיתית. נמשיך את שיתוף הפעולה".

פגישת אנשי DGB עם אנשי ההסתדרותפגישת אנשי DGB עם אנשי ההסתדרות

הפגישה היום הפגישה היום

שטפן קורצל מהנהגת ה-DGB ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד שטפן קורצל מהנהגת ה-DGB ויו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד