המטפלות הסיעודיות מפסיקות לשתוק - יקיימו מחר (ד') הפגנת ענק

מחר (ד') ב-10:00, קרוב לאלף מטפלות סיעודיות יפגינו בתל-אביב בדרישה להפסיק את הניצול ולשפר את תנאי השכר וההעסקה בתחום *** יו"ר איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי: "עובדות הטיפול הסיעודי אינן שקופות. על כל הגורמים הרלוונטיים במדינה לשלב ידיים ולהקצות את המשאבים הנדרשים כדי שהן יזכו לשכר הולם ותנאים מכבדים ויוכלו לבצע את מלאכת הקודש שלהן בצורה המקצועית והטובה ביותר"

מאות רבות של עובדות ועובדי טיפול סיעודי יגיעו מחר (ד') בשעה 10:00 מכל רחבי הארץ להפגנת ענק מול קריית הממשלה בתל-אביב, בדרישה להפסיק את הניצול ולשפר את תנאי ההעסקה בתחום.

העובדות התארגנו לאחרונה בהסתדרות תחת איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי בראשות יוסי ברבי ובסיוע האגף להתאגדות עובדים ומרחבי ההסתדרות. ההתאגדות קמה לאור הנחייתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפעול למען צמצום פערים חברתיים ומתן מענה לאוכלוסיות מוחלשות ושיפור תנאי העסקתן.

עובדות הטיפול הסיעודי דורשות בין היתר להפסיק את הניצול השורר בענף, לקבל יחס מכבד ולשפר את השכר המינימלי ותנאי העבודה הנוכחיים, שאף גוררים מחסור ממשי בכוח אדם. כיום, למעלה מ-150 אלף מטופלים מקבלים שירות מ-120 אלף עובדים בלבד.

ההסתדרות דורשת להגיע להסכם ענפי מול ארגון חברות הסיעוד, בתקצוב מטעם המדינה, אשר ישפר ויסדיר את תנאי ההעסקה של העובדות, יפתור את המחסור בכוח האדם בתחום ויבטיח את הקצאת המשאבים הנדרשת לשם כך למעסיקים.

יו"ר איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי, מסר: "עובדות הטיפול הסיעודי אינן שקופות, הן מבצעות עבודת קודש קשה ביותר עם אוכלוסיית הקשישים במדינה ואין להן תחליף. אנחנו כחברה מוסרית וצודקת מחויבים לדאוג ולתת אופק ועתיד למקצוע. על כל הגורמים הרלוונטיים במדינה לשלב ידיים לטובת מטרה חשובה זו ולהקצות את המשאבים והתקציבים הנדרשים כדי שהעובדות יזכו לשכר הולם ותנאים הוגנים ויבצעו את מלאכתן בצורה המקצועית והטובה ביותר. זהו האינטרס של כולנו".

ההפגנה תתקיים ביום רביעי, 10.10.18, בשעה 10:00 מול קריית הממשלה בתל-אביב (דרך מנחם בגין 125).

הפגנת המטפלות הסיעודיות