הסכם קיבוצי ראשון ב- PHI-Networks - מיזם הרשת המשותף של פרטנר והוט מובייל

ההסכם כולל בין תוספת שכר ממוצעת של 9.7%, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, הגדלת תשלומי הכוננויות, תוספת לתקציב הרווחה ועוד *** יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הסכם אשר מסדיר את תנאי ההעסקה, מבטיח את שביעות רצונם של העובדים, את יציבותה של החברה ואת המשך הצעדתה קדימה" *** יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי: "אני מברך את העובדים ואת הנהלת החברה על חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון, שייצור תנאי העסקה טובים יותר ואופק תעסוקתי לעובדיה" *** מנכ״ל החברה אייל אילוז: "אני מברך על חתימת ההסכם שמבטיח את המשך הצלחת החברה ועובדיה"

ההסתדרות, הנהלת PHI-Networks וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי ראשון אשר יחול על כ-120 עובדי החברה. PHI Network היא מיזם שיתוף הרשתות של החברות פרטנר והוט מובייל. רוב עובדי החברה שעברו אליה מפרטנר או מהוט-מובייל אמונים על קידום הרשת הסלולרית המשותפת מבחינה הנדסית ותפעולית. בשנתיים בהן פועלת החברה הושלמה פריסת רשת דור 4 בכל רחבי הארץ וכיום החברה שוקדת על פריסת רשת LTE-Advanced .

מעמד החתימה על ההסכם נערך בבית ההסתדרות בתל-אביב בנוכחות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ״לPHI-Networks  אייל אילוז, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, יו"ר הוועד חגי גנש ומנהלת משאבי האנוש בחברה ניצן אליהו.

PHI Network הוקמה ב-2015, כאשר בשתי חברות האם כבר הייתה קיימת התארגנות עובדים, ולמעשה כבר מיום הקמתה עובדיה היו מאורגנים. חברי הוועד, בשיתוף עם ההסתדרות, דאגו להסדיר את תנאי המעבר של העובדים מחברות האם למיזם. כעת, אחרי שבחברות האם חתמו על הסכם קיבוצי, גם ב-PHI הגיעו ועד העובדים וההסתדרות ביחד עם ההנהלה להבנות אשר הועלו היום על הכתב במעמד החתימה על ההסכם הקיבוצי הראשון.

בין ההטבות הכלולות בהסכם, שתוקפו למשך שלוש שנים, תוספת שכר ממוצעת של 9.7% לכל עובד, וזאת לצד סעיפים המעניקים לעובדים ביטחון תעסוקתי בתהליכי איוש משרות, ניוד ופיטורים.

ההסכם קובע גם כי ההפרשות הפנסיוניות יוגדלו מצד המעסיק למקסימום של 7.5% בתקופת ההסכם, ואף כי יוגדלו התשלומים עבור משמרות כוננויות. בנוסף תוגדל השתתפות החברה בארוחות לעובדים ל-32 שקל ליום.

עוד נקבע בהסכם כי עובדי החברה שהינם הורים יקבלו "תוספת קייטנות" בסך 800 שקל לכל ילד, וכי יגדל תקציב הרווחה שמקצה החברה לעובדיה, הכולל מתנות לחגים, אירועי רווחה ועוד. בנוסף לכך החברה תעמיד תקציב לטובת מלגות לימודים לתואר ראשון או שני עבור עובדים שיהיו מעוניינים בכך ויעמדו בקריטריונים.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד החתימה על ההסכם: "אני מברך את כל הצדדים על שהצליחו לגשר על הפערים ובשיתוף פעולה הגיעו להסכם אשר יביא לשיפור תנאי ההעסקה בחברה. הסכם קיבוצי אשר מסדיר את תנאי ההעסקה מבטיח את שביעות רצונם של העובדים, את יציבותה של החברה ואת המשך הצעדתה קדימה".

מנכ״לPHI-Networks , אייל אילוז, אמר במעמד החתימה: ״אני מברך על חתימת ההסכם הקיבוצי שנחתם לאחר דרך ארוכה שבמהלכה הצדדים היו מחויבים למציאת פתרונות מתאימים לאופי החברה, לשמירה על צביונה כחברת צעירה ודינאמית ולהבטחת עמידתה באתגרים הטכנולוגים והעסקיים. במהלך השנתיים בהן פועלת החברה העובדים היו שותפים מלאים להצלחות רבות של החברה בקידום הרשת הסלולרית המשותפת של פרטנר והוט מובייל״.

מנהלת משאבי אנוש PHI-Networks, ניצן אליהו: "ההסכם הקיבוצי שנחתם היום הנו הסכם מאוזן ומביא בחשבון את צורכי העובדים והחברה כאחד והוא יהווה בסיס להמשך שיתוף פעולה פורה בין כולם".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי: "אני מברך את העובדים ואת הנהלת החברה על חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון, שייצור תנאי העסקה טובים יותר ואופק תעסוקתי לעובדיה. ההסכם יאפשר לחברה ולעובדיה להמשיך לעמוד בראש הקדמה הטכנולוגית של המיזם המשותף".

יו"ר ועד עובדי PHI-Networks, חגי גנש: "אני שמח על הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי העבודה, מאזן ומאחד את העובדים שהגיעו מפרטנר והוט-מובייל. הצלחנו לתת ביטחון תעסוקתי, לשפר תנאים ולאזן בין הצרכים של החברה והעובדים".

מעמד חתימת ההסכם