לאיזה מרחב אני שייך?
עמוד הבית    חדשות    הישג נוסף בתחום העסקה הישירה: עורכי הדין במשרד המשפטים נקלטו כעובדי מדינה
הישג נוסף בתחום העסקה הישירה: עורכי הדין במשרד המשפטים נקלטו כעובדי מדינה


23-12-2012

כעובדי מדינה

 

זאת כחלק מההסכמות בין ההסתדרות לממשלה אודות עובדי הקבלן *** מדובר בעשרות עובדים המועסקים כפרילנסרים במשרד המשפטים כעו"ד המאשרים את הזכאות לסיוע משפטי לאנשים שאינם יכולים לממן עו"ד ולשלם הוצאות משפט *** יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן: "קליטתם של עוה"ד כעובדי מדינה היא תחילת דרכו של מימוש ההסכם בין ההסתדרות לממשלה להעסקה ישירה וביטול תופעת 'כתף אל כתף'" *** העובדים: "היום יותר מתמיד אנו גאים לתת שירות משפטי לאלה שידם אינה משגת"

 

במקביל להחלטת הממשלה שאושרה היום בעניין שיפור זכויותיהם של עובדי הקבלן- שמירה והניקיון במגזר הציבורי ובהתאם להסכם שנחתם בין ההסתדרות למשרד האוצר, נרשמה היום התקדמות נוספת גם בזירת העסקה הישירה של עובדי הקבלן בשירות המדינה: כ- 40 עו"ד המועסקים במשרד המשפטים כפרילנסרים ייקלטו להיות עובדי מדינה. מדובר בעו"ד המאשרים את הזכאות לסיוע משפטי לאנשים שאינם יכולים לממן עו"ד ולשלם הוצאות משפט. על פי ההסכמות כל עורך דין המועסק בסיוע המשפטי למעלה משנתיים ייקלט כעובד מדינה.

עורכי הדין הללו הועסקו עד כה כעובדי קבלן תחת הסכם ריטיינר ולא קיבלו זכויות. העובדים ייקלטו החל מה- 1.1.2013 להיות עובדי משרד המשפטים מן המניין ויקבלו את כל ההטבות של עובדי מדינה לרבות- קרן פנסיה, ימי חופשה, מחלה, הבראה, קרן השתלמות ועוד. ההסתדרות נחתם בסופ"ש האחרון בין יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן לבין משרד האוצר ונציבות שירות המדינה.

העברת העובדים בהעסקה ישירה נקבע בהסכם העקרונות בין משרד האוצר להסתדרות מיד לאחר השביתה הכללית בחודש פברואר אשתקד. כזכור לפני חודשיים נקלטו עובדי הקבלן שהועסקו שהוסטלים לניצולי שואה לשירות המדינה ובסופ"ש הגיעו להסדר גם לעובדים הללו. בהמשך צפויים להיקלט עובדים נוספים.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אומר היום: "מדובר בעובדים החיוניים למערכת והנותנים שירות לאזרחים רבים שאין להם אפשרות לקחת שירותים של עו"ד ועל כן קיימת חשיבות רבה בהעסקה ישירה שלהם כעובדי מדינה. קליטתם של עוה"ד כעובדי מדינה היא תחילת דרכו של מימוש ההסכם בין ההסתדרות לבין הממשלה להעסקה ישירה וביטול התופעה של עובדי 'כתף אל כתף'". ניסנקורן אף התייחס היום להחלטת הממשלה שבהמשך להסכם החלטת הממשלה קובעת היום להרחיב את הזכויות לעובדי השמירה והניקיון גם לגופים נוספים במגזר הציבורי: "אני מברך על החלטת הממשלה. ההסתדרות תמשיך לעמוד על המשמר גם באמצעות ועדי העובדים כך שכל העובדים יקבלו את זכויותיהם".

 

נציגת עורכי הדין במשרד המשפטים, עו"ד לימור כהן-מרחבי אומרת היום: "היום יותר מתמיד אנו גאים להעניק שירות משפטי  לכל אלה שידם אינה משגת, לשפר ולקדם את השירותים הניתנים על ידי המדינה בכלל ועל ידי משרד המשפטים בפרט. המהלך של ההסתדרות מועיל הן למדינה, הן לעובד והן לאותו האזרח שאין לו את היכולת הכלכלית לבחור את שירותיו של עורכי הדין. אנו מודים להסתדרות

על פועלה".אודות  הטבות לחברים  מוסדות ההסתדרות  חדשות  פעילות ההסתדרות  הקו החם  מפת אתר